Mobilya Dekorasyon

Örgü ile Oyuncak Yapımı 2021

Örgü ile Oyuncak Yapımı 2021

Örgü ile yumuşacık ve eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz. Çocuklarınıza ve arkadaşlarınızın çocuklarına yapabileceğiniz bu oyuncaklar ayrıca güzel birer hediye de olacak.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-

Farklı renklerde örgü ipleri ile yapacağınız bu oyuncaklar ile çocuk odası dekorasyonuna renk katabilirsiniz. Çocuğunuzun odasının bir duvarına asacağınız duvar rafını bu oyuncaklar ile süsleyerek renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki nasıl yapacaksınız?

orgu-ile-oyuncak-yapimi-2

Bu oyuncakları yapabilmek için;

  • farklı renklerde örgü ipleri,
  • düğme,
  • oyuncak yumurtası,
  • japon yapıştırıcı ve
  • fırça,
  • allık ya da far,
  • makasa ihtiyacınız olacak.

Şekil verebilmek için, bakkal ve marketlerde bulabileceğiniz sürpriz yumurtaları kullanabilirsiniz.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-3

Sürpriz yumurtanın çizgi ile ikiye ayrıldığı kısmın üst tarafı ölçüsünde yapacağınız yuvarlak örgüyü, onun yarısı ölçüsünde bir yuvarlak ile tamamlayın.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-4

Ördüğünüz büyük yuvarlağın alt kısmına düğmeler ile iki adet göz yapın.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-5

Daha sonra pembe tonlarında bir allık ya da farı, makyaj fırçası yardımıyla oyuncağın göz çevresini pembe tonlarına boyayın.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-6

Daha sonra hazırladığınız ince şerit örgüyü oyuncak ile birleştirin ve 2 parmak altından yeniden ince şerit örgüyü geçirin.

orgu-ile-oyuncak-yapimi-7

Bu oyuncaklardan farklı renk kombinasyonları ile birçok farklı renk ve boylarda modeller yapabilirsiniz. Çocuklarınız için yapabileceğiniz bu pratik ve eğlenceli oyuncakları, doğum günlerinde de arkadaşlarınız ve sevdiklerinizin çocuklarına hediye olarak yapabilirsiniz. Örgü ile oyuncak yapımı fikirleri arıyorsanız, bu oyuncaklar tam size göre. Üstelik oldukça ucuz ve pratik..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.