Mobilya Dekorasyon

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

Oturma odası asma tavan modelleri, yaşam alanlarına şıklık katmak isteyenlerin en önde gelen tercihleri oluyor. Asma tavanlar, oldukça özgün modellere sahip. Her eve ayrı bir ruh ve renk katıyor. Asma tavanların, birbirinden farklı modelleri olduğu gibi kullanılan malzemelerin türüne göre de farklılaşıyor.

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

Oturma odası asma tavan modelleri için kullanılacak malzemeler oldukça farklıdır. Alçı, ahşap, cam, metal gibi malzemelerle asma tavanlar yapılabilmektedir.

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

Alçı ve Alçı Kökenli Asma Tavan Malzemeleri

Alçı veya alçı kökenli malzeme, asma tavan için en fazla kullanılan malzemedir. Zaman içinde alçı asma tavan modelleri çok fazla çeşit kazanmıştır. Spot ışıklarla aydınlatma sağlamak mümkündür. Bununla birlikte kendi tarzınızı yansıtacak bir akrilik sarkıt avize ile de aydınlatma sağlayabilirsiniz.

EWs Akrilik Fuşya Sarkıt Avize

EWs Akrilik Fuşya Sarkıt Avize

Ahşap Kökenli Asma Tavan Modelleri

Ahşap kökenli asma tavan modelleri, ortamı oldukça şık ve tarz bir mekan haline getirir. Kullanılan malzeme; nemden, ısıdan etkilenmeyecek şekilde seçilir. Ayrıca yangın güvenliği oldukça önemli bir konudur. Ahşap asma tavanlar;

  • Gizli taşıyıcılı ahşap paneller
  • Gizli Z taşıyıcılı ahşap paneller
  • Lineer ahşap modeller
  • Oturmalı ve sarkmalı ahşap paneller
  • Özel çözümler içeren ahşap paneller

Görüldüğü gibi oturma odasına ahşap şıklığı katmak isteyenler için oldukça seçenek bulunuyor.

Cam Asma Tavan Modelleri

Oturma odasından yıldızları izlemek herkesin hayalidir. Ancak cam asma tavan için, evin müstakil bir ev olması ve etrafının açık olması gereklidir. Bu sayede, kullanılacak cam asma tavan ile yaz-kış mükemmel bir ambiyans oluşturulmuş olur.

Metal Hammaddeli Asma Tavan Modelleri

Metal asma tavan modellerinin oturma odası için çok iddialı olduğunu düşünüyorsanız, fikrinizi tekrar gözden geçirin. Zira krom veya paslanmaz çelikle yapılan asma tavan modelleri, hem çok şık hem de uzun ömürlüdür.

Oturma Odası Asma Dolap Modelleri

Oturma Odası Asma Dolap Modelleri

Oturma Odası Asma Dolap Modelleri

Oturma odası asma dolap modelleri, oturma odalarında alanın maksimum seviyede kullanımına imkan veriyor. Eski tarz büyük vitrinler, günümüzde kullanılmıyor. Bunun yerine, MDF, ahşap, ferforje gibi malzemelerden imal edilmiş olan dolaplar tercih ediliyor. Modern dolaplar, fonksiyonel olmasıyla beraber, şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.