Oturma Odası Dekorasyonu 2019

Oturma Odası Dekorasyonu 2019
11 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Her yıl olduğu gibi oturma odası dekorasyonu 2019 yılında da oldukça şık ve estetik çizgiler taşıyacak ve oturma odanız evinizin en sevdiğiniz bölümü olacak gibi duruyor.

Yapılan araştırmalara göre bir ev hanımının gün içinde evde en çok zaman geçirdiği iki yer var. Bunlardan bir tanesi mutfak bir tanesi de oturma odası olarak belirlenmiş. Birçok evde salon ve oturma odası aynı amaçla kullanılsa da, bazı konutlarda salon ve oturma odası ayrı olarak dekore ediliyor ve farklı amaçlar için kullanılıyor.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu 2019 yılında da mutlaka keyif verici renklerin ve tasarımların kullanılmasıyla sıcak ve samimi havaya sahip olarak dizayn edilmelidir. Yapılan araştırmalara göre evde en çok zaman geçirilen yerlerin başında oturma odaları gelmektedir. Bu yüzden yorucu ya da stresli bir iş gününün ardından ailemizle zaman geçireceğimiz, rahat edeceğimiz ve huzur bulacağımız yerlerden bir tanesi de oturma odalarımızdır.

Yaşanılası Bir Mekan Yaratmak

Evimizin büyüklüğü ya da küçüklüğü bir noktaya kadar önemlidir ancak, nasıl döşendiği çok daha önemli bir noktadır. Oturma odası dekorasyonu yapılırken en önemli nokta, oturma odası olarak kullanılacak olan yerin fiziki özelikleridir.

Bizi Yansıtan Bir Dekorasyon

Oturma odası dekorasyonu 2019 trendlerine bakacak olursak sadelik, pastel renkler ve daha ferah bir dekorasyon tercih edilmiş olarak gözüküyor. Günün yorgunluğunu attığımız oturma odalarımız kendi zevkimize göre, bizi kucaklayacak ve sıcak bir hava yaratacak biçimde dekore edilmelidir. Örnek vermek gerekirse kitap okumayı seven bir kişiysek ona göre, televizyon izlemeyi seven bir kişiysek ona göre bir dekorasyon yapmalıyız. (Aydınlatma seçimi, oturma grubu seçimi ya da mobilya seçimi bu özelliklerimize göre yapılmalıdır.

En Trend Dekorasyon Seçenekleri

Oturma odalarımız için en trend dekorasyon seçenekleri arasında stor perdeler, lambaderler, açık ya da pastel renkler gelmektedir. Oturma gruplarını alışılmışın dışında konumlandırmak, daha fonksiyonel ve ergonomik olarak tasarlanmış ürünler seçmek evinizi çok daha ferah ve kullanışlı yapacaktır.

Seçeceğiniz dekoratif ürünler ile de oturma odanızı estetik bütünlüğünü tamamlayabilirsiniz.

FOTO GALERİ

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git