Mobilya Dekorasyon

Oturma Odası Dekoru Nasıl Yapılır?

Oturma Odası Dekoru Nasıl Yapılır?

Oturma odaları ailenin birlikte vakit geçirdiği alanlardan biridir ve düzenlenirken ya da oturma grubu modelleri yeniden dekore edilirken de bu rahatlık ve samimiyeti sağlaması oldukça önemlidir. Oturma odası dekore edilirken kendi günlük ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak dekore etmelisiniz. Örneğin kitap okumayı seviyorsanız bir okuma koltuğu seçmeniz ya da TV koltuğunu diğer mobilyalardan ayrı şekilde konumlandırmanız yerinde bir tercih olacaktır.

Oturma Odanız Sizi Yansıtsın

Oturma odası dekore edilirken oturma grubu modelleri arasından doğru tercihi yapmak da oldukça önemli. Özellikle odanızın büyüklüğüne göre mobilyalar tercih etmek sizi sıkış sıkış bir oturma odasına sahip olmaktan kurtaracaktır. Oturma odası dekorasyonunda mobilyalar kadar o odanın sizi yansıtmasına da önem gösterin bu yüzden odayı sıcak samimi kılacak şekilde şekillendirin ve sizden parçalara yer verin. Oda dekore ederken sadece mobilyalar değil duvarların ve zeminin rengi, aydınlatma gibi daha pek çok unsur da önem arz etmektedir.

Oturma Grubu Modelleri

Oturma Grubu Modelleri

Çeşitli Faktörleri Göz Önünde Bulundurun

Odada kullandığınız tüm renklerin birbiriyle uyum içinde olması da dikkat edilecek bir başka husustur. Oturma odasının güneş alıp almamasına dikkat edilmeli eğer gün ışığından yararlanılmıyorsa aydınlatmayı ona göre düzenlemelisiniz. Oturma odası modelleri seçiminde lüks ya da sıradan olması değil sizin onu en doğru şekilde dekore etmeniz ve kendi zevkinizi yansıtmanız önemlidir. Bu sebeple mobilya seçiminde tamamen zevkinizi yansıtan ürünler tercih etmelisiniz.

Oturma Odası Modelleri

Oturma Odası Modelleri

Oturma Odanızın Yapay Olmasına İzin Vermeyin

Soğuk ve kasvetli otel odalarını andıran dekorasyonlardan kaçınarak, oturma odasında gerçek yaşamın belirtilerini sunan mobilyalar tercih edin ve aksesuarlarla kendi tarzınızı gözler önüne serin. Oturma odasının büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz, mobilyalarınızla uyumlu orta sehpanızın üzerinde kullanabileceğiniz mumluk da dekorasyonunuza ayrı bir hava katacaktır. Bu ve bunun gibi daha pek çok aksesuarı kendi zevkiniz çerçevesinde oturma odanızda kullanarak istediğiniz hayat belirtisi olan yaşam alanını yaratabilirsiniz.

Koltuk Takımı Fiyatları

Koltuk Takımı Fiyatları Dekorasyonda Oldukça Önemli Bir Detaydır.

Bütçenize Uygun Seçimler Yapın

Oturma odasının en önemli unsuru olan koltuk takımı seçiminde ise fiyatlar baş aktör olarak boy göstermektedir. Piyasada birbirinden farklı firmalara ait koltuk takımları ve dolayısıyla fazlaca koltuk takımı fiyatları seçeneği bulunmaktadır. Bütçenize en uygun takımı seçerek, odanızda o takıma yer vermek yapılacak en doğru davranış olacaktır. Oturma odasının doğru yerleşimi içinse sehpayı merkez alarak koltuk yerleşimi yapmak doğru olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.