Oturma Odası Stor Perde Modelleri

Oturma Odası Stor Perde Modelleri
15 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 33 kez okundu.

Oturma odası stor perde modelleri ile evinizin prestijine prestij katacaksınız. Evinizin her odasına ya da her bölümüne estetik ve şık bir hava katan stor perdeler yavaş yavaş geleneksel perdelerin yerini alacak gibi duruyor. Elbette ki dekorasyon ve moda yaşayan birer olgu olduğu için sürekli değişim halindedir.

                Stor Perde Nedir?

              Oturma odası stor perde modelleri hakkında yazmaya başlamadan önce kısaca stor perde nedir ondan biraz bahsedelim. Stor perde alışılmış perdelerin aksine bir mekanizması olan ve bu mekanizma sayesinde yukarı aşağı hareket etmek suretiyle açılıp kapanan, çok çeşitli kumaş ve renk türlerine sahip olan bir perde modelidir.  

                Neden Stor Perde?

               Stor perde son dönemlerde iyice popüler oldu ve birçok evde ve işyerinde kullanılmaya başlandı. Stor perdeler kolay kolay kirlenmemesi, kolay temizlenmesi, ışığı daha güzel kesmesi, ütü istememesi, daha kullanışlı olması ve birçok kişiye göre daha estetik görünüme sahip olması sebebiyle gün geçtikçe daha da yaygın bir kullanım kazanıyor.

                Stor Perde Modelleri

                Evimizin her bölümünde kullandığımız stor perdeler, oturma odalarımızda da hoş bir hava yaratıyor. Otuma odası stor perde modelleri hem evimizin içinden hem de evimizin dışından bakıldığında oldukça şık bir görüntü sergiliyor. Unutmamak gerekir ki bir evin vitrini pencereleri yani dolayısıyla da perdeleridir.

                Stor Perde Seçimi

Salon dekorasyonunda stor perde seçimi yapılırken genellikle biraz daha ağır ve ciddi renkler tercih edilirken, oturma odalarında biraz daha canlı ve pastel renkler seçildiğini görüyoruz.  Oturma odanızda kullanacağınız stor perdeler halı ve oturma grubunuz ile uyumlu olmalıdır. Stor perdelerde o kadar çeşitli renk ve kumaş seçeneği vardır ki oturma odanızın fiziki özelliği, güneş alma özelliği ve diğer dekorasyon ürünleri ile uyumuna göre yapacağınız perde seçimi ile oturma odanız hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında farklı bir havaya kavuşmuş olacaktır.

                Çift Mekanizmalı Stor Perdeler

En kullanışlı olan stor perde modelleri ise çift mekanizmalı olarak adlandırılan modellerdir. Bun tür stor perdeler hem güneşlik hem de perde görevi görürler ve oturma odaları için ideal olan modellerdir.  Normal stor perdelerde perdeyi açıp kapamak için kullanılan boncuk iplerden, çift mekanizmalı stor perdelerde iki adet bulunur. Bunlardan bir tanesi tül storu açıp kapatmaya yararken diğeri de normal stor perde kısmını hareket ettirir.

Foto Galeri

 

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git