Mobilya Dekorasyon

Pet Şişelerden Yaratıcı Saksılar Hazırlamak 2021

Pet Şişelerden Yaratıcı Saksılar Hazırlamak 2021

Pet şişelerden saksı olarak faydalanabileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? Birbirinden yaratıcı fikirlerle karşımıza çıkan pet şişe saksılardan sizde bahçenizde ya da evinizde faydalanabilirsiniz.

Plastik Şişelerden Saksı Fikirleri

Pet şişeleri ister ortadan ikiye keserek isterseniz de yine orta kısmında bir oyuk açarak saksı haline dönüştürebilirsiniz. Birbirinden değişik bu saksıları yaparken büyük keyif alacaksınız.

Piramit Saksılık

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak

Pet şişeleri görselimizde gördüğünüz şekilde baş taraflarına yakın olacak bir şekilde keserek istediğiniz sayıda küçük saksıya sahip olabilirsiniz. Bu saksıların fazla yer kaplamaması için
piramit şeklinde bir saksılığa baş aşağı ve simetrik bir şekilde konuşlandırabilirsiniz.

Askıda Pet Şişeler

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-1

Şişeleri orta kısmından kesip oyuk açarak içini toprak doldurabilir ve istediğiniz çiçekleri rahatlıkla ekebilirsiniz. Bu saksıları koymak için fazla yeriniz yoksa baş ve son tarafından
delerek kalın ipler ya da teller sayesinde fotoğraftaki gibi durmalarını sağlayabilirsiniz.

Bitkiler İçin Harika Çözümler

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-2

Yine benzeri bir şekilde orta bölgelerini keserek çıkarttığınız plastik şişeleri istediğiniz tüm bitkileri ekmek için kullanabilirsiniz. Bu sefer saksılarınızı bahçenizde yatay bir şekilde yan
yana sıralayarak kullanmayı deneyin.

Sevimli Saksı

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-2

Böylesine sevimli bir saksıyı kim kullanmak istemez ki? Sizde beğendiyseniz çok kolay bir şekilde saksıyı hazırlayabilirsiniz. Öncelikle 2,5 litrelik meşrubat şişelerinden birini alt kısmından kesmelisiniz. Şişenin kapağını burun yapmak için şişeye yapıştırın. Oyuncaklar için üretilen hazır gözlerden alıp yapıştırdığınızda sevimli saksınız hazır olacaktır. İçini toprak doldurup istediğiniz bitkiyi dikebilirsiniz.

Kedi Şekilli Saksı

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-4

Bu harika saksının plastik şişeden yapıldığına inanabiliyor musunuz? Evet gerçekten de 2 litrelik bir pet şişe, sprey boya ve akrilik boya kullanarak bu saksıyı ortaya çıkarmanız mümkün. Önce şişeyi alt kısmından kesin. Sonra beyaz sprey boya ile boyayın. Kuruduktan sonra da akrilik boya kullanarak kedinin yüz şeklini çizin. İçine toprak doldurup istediğiniz çiçeği ya da bitkiyi dikmeniz mümkün. Fazla yer kaplamasın diyorsanız iplerle asarak kullanabilirsiniz.

Plastik Şişelerden Saksılar

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-5

Plastik şişelerinizi görselimizde gördüğünüz şekilde kenarlarından keserek kullanmanız mümkün. İplerle birbirine tutturarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Sevimli Saksılar

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-6

Çocuğunuzun odasına asmak için sevimli saksı modelleri arıyorsanız bunu kendiniz kolaylıkla başarabilirsiniz. Pet bir şişeyi keserek boyamanız ve istediğiniz bir hayvan figürünü de şişenin
üstüne yerleştirmeniz yeterli.

Mini Bahçe

pet-siselerden-yaratici-saksilar-hazirlamak-7

Kendinize fazla yer kaplamayacak bir mini bahçe yaratmak istiyorsanız yine pet şişeler en büyük yardımcınız olacaktır. Şişeleri görselimizde gösterildiği şekilde kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.