Mobilya Dekorasyon

Plastik Şişeler ile Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Fikirleri 2021

Plastik Şişeler ile Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Fikirleri 2021

Evlerinizde kullandığınız ve çöpe gitmeye hazırlanan çeşitli eşyalarınızı çöpe atmadan önce neler yapabileceğinizi görmek istermisiniz? Hepsi birbirinden kullanışlı ve özel.. sizlerde geri dönüşümlerden şahane tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

1. Şirin mi şirin kalemlikler…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri

Evlerinizde bir yerlerde dağınık vaziyette bulunan kalemleriniz için şirin mi şirin kalemlikler yapmaya ne dersiniz? Bunu içi boş bir şampuan kutusunu kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; kesmek, biçmek ve dönüştürmek olacaktır.

2. Her eve lazım pratik sabunluk…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-1

Yine mutfaklarınızda en çok ihtiyaç duyduğunu sabunluk için bir adet plastik şişeden yararlanarak iki farklı ve çok kullanışlı araca dönüştürmeniz mümkün sadece düşleyin yeter.

3. Size göre akan musluk…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-2

Musluğunuz size uzak kalıyor ve tam olarak altına uzanmakta zorluk yaşıyorsanız. Sizlerde boş bir sıvı sabun kutusunu kullanarak suyun daha ileriye taşınmasına imkan sağlayacak bir düzenek oluşturabilirsiniz. Bu sayede ileriye doğru uzanmanıza da gerek kalmayacak su tam olarak avuçlarınızın içine akacak.

4. Matruşklar…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-3

Küçüklüğümüzden bu yana severek oynadığımız matruşkaları kendi evlerimizde de gayet güzel yapabiliriz. Resimde gördüğünüz şekilde çeşitli şampuan kutularını kullanarak maturuşka şeklinde çizimler yaparak ortaya şahane fikirler çıkartabilirsiniz. Dilerseniz maturuşkanın içinde gizlenen bir kalem kutu tasarlayarak iki farklı amaca hitap edebilirsiniz.

5. Plastik kitap rafı…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-4

Kitaplarınızı sıralamak ve düzenli bir şekle sokmak için her zaman bir kitaplığınız olmaya bilir veya yetersiz gelebilir. Bu gibi durumlarda büyük plastik bidonlardan yararlanarak sizlerde oldukça kullanışlı kitap raflarına sahip olabilirsiniz.

6. Minikler için şirin taraklık…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-5

Minik çocuklarımız için evlerimizde renkli, plastik şişelerden yararlanarak çok cici tarak kutuları hazırlayabilirsiniz. kesim şekli olarak kedi figürlerini tercih ederek çocuklarımızı kolayca mutlu edebiliriz.

7. Telefon şarj düzeneği…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-6

Hayal gücünüzü kullanarak ortaya şahane fikirler çıkartmak mümkün tıpkı resimde olduğu gibi. Boş bir şampuan kutusu nelere kadir! Şişeyi resimde gördüğünüz biçimde keserek ardından sevdiğiniz kumaşlar ile kaplayarak telefon şarj aparatına dönüştürebilirsiniz.

8. Süngerlik…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-7

Maksat sadece bulaşık süngerlerini ve bezlerini bir yerde muhafaza edebilmekse.. plastik kutunun alt kısmını kullanarak ve ardından duvara monte ederek ortaya çok kullanışlı bir sünger kutusu çıkartabilirsiniz.

9. Saklama kabı…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-8

Bir tek kutu ile hep kap hem de kapağını yaparak oldukça kullanışlı bir saklama kutusuna dönüştürebilirsiniz. İçerisine istediğiniz küçük eşyalarını yerleştirerek özel kapağı ile kapayarak kolayca muhafaza edebilirsiniz.

10. Oyuncak evler…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-9

Çocuklarınız için çok eğlenceli oyuncak evler yapmak içinde plastik kutular oldukça ideal..

11. Saklama askıları…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-10

İncik boncuk işleri ile uğraşanlar için plastik kutuları ile tasarlanan raflar oldukça kullanışlıdır. Farklı küçük eşyalarınızı sizlerde bu özel plastik askılara yerleştirebilirsiniz.

12. Çok amaçlı kalemlik…

plastik-siseler-ile-yapabileceginiz-geri-donusum-fikirleri-11

Geniş ve yaygın bir plastik kutusunu birden çok kırtasiye eşyanızı kokmak için kullanabilirsiniz. Tutma sapı sayesinde istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.