Pratik El Yapımı Süsler

Pratik El Yapımı Süsler
11 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 40 kez okundu.

Eski eşyaların değerlendirildiği pratik el yapımı süsler evlerde harika tasarımlar oluşturur.

El Yapımı Ev Eşyası

El yapımı ev eşyaları tasarlamak eskiyen eşyalara geniş ufukla bakabilmeyi gerektirir. Örneğin eskiyen buzdolabı yenisiyle değiştirildiğinde hemen çöpe atmak yerine garaja götürüp, alet dolabı olarak kullanılabilir. Eskiyen plaklardan pastalar için üç katlı servis tabağı yapılabilir. Legolardan istenilen büyüklükte kutular yaparak içine mutfak aletleri konulabilir. Eskiyen kıyafetlerden çocuklar için pelüş oyuncaklar tasarlanabilir. Eski gömlek ve bluzlardan yastık kılıfı yapılabilir. Toplanılan deniz kabuklarından fotoğraf çerçevesi yapılabilir. Sebze sandıkları zımparalanıp, boyanıp bir araya getirilerek sehpa yapılabilir.

El Yapımı İlginç Süsler

Eskiyen kıyafetleri atmadan önce düğmeleri kesilip biriktirilirse yaklaşık üç yüz tane düğme ile güzel bir kap yapılabilir. Mutfaktaki derin salata kasesi ters çevrilip masaya konulur. Üzerine rengarenk düğmeler yan yana getirilerek dizilir. Düğmelerin arasına yapıştırıcı sürülür. Tüm yüzey kaplandıktan sonra kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra salata kabı düğmelerden ayrılır. Böylece tıpkı salata kabı büyüklüğünde düğmelerden oluşturulmuş şık bir kap elde edilir. Salonda sehpa üzerinde ya da vestiyerde kullanılır. İlginç el yapımı süsler için hayal gücünü çalıştırmak gerekir.

Süs Eşyası Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pratik el yapımı süsler için dışarıdan malzeme almaya gerek yoktur. Evdeki malzemelerle süs eşyası yapımı bütçeyi korur. Örneğin kırılan ceviz kabuklarını biriktirip, üzerlerini sprey boyayla renklendirip, cam bir vazo içine konulursa hoş görünümlü bir aksesuar elde edilir. Süs eşyaları yaparken güvenlik önlemleri alınmalıdır. Yanık, kesik gibi her türlü zarara karşı tedbir alınmalıdır.

Duygusal Süs Eşyaları

Pratik el yapımı süsler aynı zamanda duygusal birer anlam taşıyabilir. Çocuğun oyun hamuruyla yaptığı heykeller dondurularak aksesuar olarak sergilenebilir. Ya da minik bir ayakkabının içerisi yapay çiçeklerle süslenerek duvara asılabilir.

El Yapımı Süsler İle Eğlenceli Vakitler

Hem süs yapmak hem de aile ile vakit geçirmek için uygun olan görev paylaşımıyla hareket etmektir. Örneğin biri balon şişirip ağzını bağlar. Diğeri balonun üzerine yapışkan sürer. Başka biri de yapışkanın üzerine ip sarar. Kuruduktan sonra balon patlatılır ve içine ampul yerleştirilir. İşte birlikte yapılan bir avize.

FOTO GALERİ


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git