Mobilya Dekorasyon

Pratik Paspas Yapımı 2021 – Ev Düzenleme

Pratik Paspas Yapımı 2021 – Ev Düzenleme

Evinizi otantik bir şekilde dekore etmek istiyorsanız bunun için kendiniz hazırlayacağınız bir paspastan faydalanabilirsiniz. Eğer evinizin sıcak bir havaya kavuşmasını ve ortamın canlanmasını da arzu ediyorsanız renkli ipler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Üstelik uygulayacağınız teknikli örgü örmeye gerek kalmadan paspasın örgüymüş gibi görünmesini de sağlayabileceksiniz. Otantik görünümlü bir paspası evinizin ister oturma odasında, ister yatak odasında kısacası istediğiniz her yerde değerlendirebilirsiniz. Paspası gören herkesin ona bayılacağından kuşkumuz yok.

1-Şirin Mi Şirin Bir Paspas

pratik-paspas-yapimi-1

Böylesine göz alıcı bir paspasa sahip olmak için ihtiyacınız olan malzemeler sadece rengarenk ipler ve büyük boy bir karton. Elbette vaktiniz ve emeğiniz de gerekiyor.

2-Renkli İpler

pratik-paspas-yapimi-2

Paspası yapmak için bol miktarda ip kullanmanız gerekiyor. Bu iplerin değişik kalınlıklarda olmasına özen göstermelisiniz. Eğer daha sade bir görüntü istiyorsanız soft renkler tercih edebilirsiniz.

3-Kartona Kalıp Çizin

pratik-paspas-yapimi-3

Paspasınızın hangi boyutta olmasını istiyorsanız o boyutta kartonu düz bir zemine koyun ve daire şeklinde kesin. Sonra kartonu görselimizdeki gibi dikey çizgilerle dilimler halinde şekillendirin. Çizgilerin en dış kısmına ipleri rahatlıkla geçirebilmek için çentikler atın.

4-Fon İpi Kullanın

pratik-paspas-yapimi-4

Sarı renk bir ipi fon ipi olarak kullanabilirsiniz. Bu ipi tüm çentiklere takarak bütün çizgilerin üzerinden geçirmeniz gerekiyor. İpi kesmeye kalkmayın, bütün halinde tüm çizgilerin üzerinden dolaştırın.

5-Paspası Şekillendirmeye Başlayın

pratik-paspas-yapimi-5

Fon ipini kartonun etrafından geçirdikten sonra işiniz kolaylaşmış olacak. Diğer iplerden birini alın ve kartonun tam ortasından başlamak üzere görselimizdeki gibi ipliklerin altından geçirerek paspası oluşturmaya başlayın. Tüm ipler için aynı işlemleri uygulayın.

6-Ponponlu İp Kullanın

pratik-paspas-yapimi-6

Paspasınıza otantik bir görüntü katmak için orta kısımlarında biraz ara vererek iki kez ponponlu ip kullanabilirsiniz.

7-Fon İplerini Keselim

pratik-paspas-yapimi-7

Tüm ipleri belirttiğimiz şekilde fon ipinin altından geçirerek kartonun en dış sınırına kadar gelin. Fon iplerini makas yardımıyla kestikten sonra paspasınınız bozulmaması için bu ipleri düğüm atarak sabitleyin.

8-Fazla İpleri Temizleyin

pratik-paspas-yapimi-8

Paspasınızın kaba durmaması için arka kısmında kalan fazla ipleri sağlamlaştırdıktan sonra uçlarındaki fazla kısımları keserek temizleyin.

9-Püskül Yapın

pratik-paspas-yapimi-9

Paspasınıza şirin bir hava katmak için son olarak uçlarına pembe iple püskül yapabilirsiniz.

10-Paspasınız Kullanıma Hazır

pratik-paspas-yapimi-10

Bu paspası yaparken biraz zorlanmış olabilirsiniz. Ama ortaya çıkan sonuç sizi fazlasıyla memnun etmeyi başaracaktır. Kendiniz yaptığınız için paspası kullanmaya ve üzerine basmaya kıyamayabilirsiniz!

Kendin yap projeleri arasından sıyrılmayı başaran bu harika paspası beğendiyseniz sizde evinizde atıl vaziyette bulunan ipleri bir araya toplayabilir ve hiç zaman kaybetmeden paspası yapmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.