Mobilya Dekorasyon

Püf Noktaları ile Antre Dekorasyon Fikirleri

11.10.2021
13
Püf Noktaları ile Antre Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımızda size, evlerimizin toplam dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan geçiş güzergahı olarak da adlandırılan antre dekorasyon uygulamaları için birbirinden ilginç ve şık antre dekorasyon fikirleri ile ilgili  bilgi vermeye çalışacağım. Giriş dekorasyon fikirleri arasında çok fazla dikkate alınmasa da antre dekorasyon ve mobilyaları uygulamalarını da listenize almanızı tavsiye ediyorum. Bu mobilya uygulamalarının ev girişi dekorasyon albenisi açısından oldukça yüksek bir seviye kazandırdığı gerçeğini unutmamalıyız.

modern ve sade bir antre

Antre dekorasyon fikirleri arasında birçok model ve farklı tarzın olduğunu görüyoruz. Bu tarzlardan sizin için doğru olanı tespit etmek için öncelikle sahip olduğunuz antre özelliklerini iyi tanımak gerekir. Bu özelliklerin başında antrenizin ölçüsü gelmektedir. Ölçüyü, antrenizin giriş ve devam bölümleri olarak iki şekilde düşünebilirsiniz. Uygulamada da giriş bölümü için farklı, devam bölümleri için farklı özelliklere sahip antre dekorasyonu da seçebilirsiniz

küçük ve dar antre dekorasyonu

küçük ve dar antre dekorasyonu

Antre dekorasyon fikirleri arasında yer alan temel uygulamalardan biri de dar alanlar için duvar rengi seçimidir. Bu alanlarda mutlaka açık renkleri tercih etmelisiniz. Dar alanların geniş ve ferah gösterilmesini sağlayan beyaz renk ve tonlarını kullanmak dekoratif zenginlik için de fırsatlar sunmaktadır.

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre dekorasyon fikirleri arasında özellikle ev girişi dekorasyon uygulamaları oldukça önemlidir. Gelen misafirlerin ilk karşılaştıkları alandaki izlenimlerinin olumlu olması evin diğer bölümlerindeki dekoratif izlenimi de doğrudan etkileyecektir. Giriş bölümünde kullanacağınız askılık ya da vestiyerin evin girişini çok daraltmayacak şekilde tasarlanması da önemli ev girişi dekorasyon uygulamalarındandır.

Modern Vestiyer Modelleri

Göz Alıcı Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev girişiniz vestiyer koymaya müsaitse kullanacağınız vestiyerin en verimli şekli ile tasarlanmasını sağlamalısınız. Vestiyer uygulamasındaki dolaplar sayesinde antre dekorasyon uygulamasında dekoratif malzemelerin dışında kalan ve dağınıklığı ifade eden her türlü eşyanın ortadan kaldırılması mümkün hale gelmektedir. Ayrıca vestiyer kullanımı ile antre dekorasyon fikirleri içinde dekoratif bir güzelliği yansıtacak sonuçlara da sahip olabilirsiniz. Ayrıca aynalı vestiyer modelleri girişi hem daha geniş gösterecek hem de dışarı çıkmadan önce kendinize bir göz atmanıza yardımcı olacaktır.

Antre İçin Doğru vestiyer ve dolap seçimi dekorasyon için olmazsa olmaz ana kurallar arasında yer alır.

Antre İçin Doğru vestiyer ve dolap seçimi dekorasyon için olmazsa olmaz ana kurallar arasında yer alır.

Vestiyerin kayar kapaklı olması zaten dar olarak tasarlanmış antreler için oldukça önemli bir kullanım kolaylığı getirmektedir. Kapakların üzerine monte edilecek aynalar mekanın genişletilmesi ve dekoratif güzellik açısından önem taşırken kıyafet düzeltilmesi için de verimli bir kullanış alanı oluşturacaktır.

küçük antre dekorasyon fikirleri 2017

Küçük Antreler İçin Dekorasyon Önerileri

Antreler bir evin dekorasyon tarzını eve ilk adımda yansıtacak ve dekorasyon hakkında ipuçları veren giriş alanlarıdır Bu alanda tercih edilecek olan mobilya ve aksesuarlar hem…

Evinizin odalarında minimalist bir çizgiye sahip ev dekorasyonu tasarımı gerçekleştirmişseniz antre dekorasyon fikirleri için de mutlaka bu düşüncenizi uygulamanız gerekmektedir. Bunun için dağınık olmayan bir antre ile beyaz rengin hakim olduğu duvarları kullanmanız gerekecektir. Eğer beyaz rengi kullanmak istemiyorsanız kullanılacak mobilya ve aksesuarlarda sadeliğe giderek minimalist tarzda düzenlenmiş bir antre dekorasyonu oluşturmanız mevcut. Ana kural ise fonksiyonel ve şık aksesuarların da kullanılabileceği bu tip antre modellerinde işe yaramayan ve gözü rahatsız eden hiçbir aksesuara yer verilmemesi gerekir. Aksesuar kullanımını da minimal düzeyde tutmak kullanılan aksesuarların değerini ve etkisini artıracaktır.

Minimalist Antre Dekorasyonu

Minimalist Antre Dekorasyonu

Antre dekorasyonunda duvarların önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmeliyim. Duvarlarda kullanılan tablolar ve duvar aksesuarları yerinde ve anlamına uygun bir şekilde döşendiği takdirde oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Veya bunlara alternatif olarak kullanabileceğiniz duvar kağıdı da doğru bir seçim olacaktır. Bazı antre uygulamalarında duvarların adeta bir sergi geziyormuş izlenimi ile döşendiğini de görmekteyiz. Bu yöntemi seven kişiler olduğu gibi koridoru boğduğunu düşünen kişiler de vardır. Evinizin antre özelliklerine uygun davranmak bu konudaki en doğru yaklaşım olacaktır. Ama genel anlamda antreler diğer odalara göre karanlık olduğundan koyu renk duvar kağıtları kullanmak yanlış bir seçim olur. Bu kısımlarda daha çok açık renklere sahip duvar kağıtları tercih edilmelidir.

Antre için rustik dekorasyon izlenimi veren bir duvar kağıdı örneği

Antre için rustik dekorasyon izlenimi veren bir duvar kağıdı örneği

Antre dekorasyon fikirleri arasında aydınlatma için ayrı bir başlık açmak gerekir. Antreler genellikle gün ışığını almayan mekanlardır. Bu sebeple gece gündüz aydınlatmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Aydınlatma modelinin doğru seçilmesi antre dekorasyonu kalitesinin de yansıtılması açısından büyük öneme sahiptir. İstediğiniz kadar güzel dekore edilmiş bir antreye sahip olun doğru bir aydınlatmaya sahip değilseniz bu güzelliğin ortaya çıkması da mümkün olmayacaktır.

Antre aydınlatmasını ana ve ara aydınlatma olarak iki bölümde düşünebilirsiniz. Ana aydınlatma için spot ışıklar ya da avize kullanabilir ara aydınlatmalarda da farklı özelliklere sahip aplikler kullanabilirsiniz. Bunun yanında maksimum aydınlatma için led aydınlatma ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ister kullandığınız spot lambaları led tercih etmeniz şeklinde olsun ister şerit led aydınlatma ürünleri olsun, aydınlık bir görüntü alabilmeniz için önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.