Mobilya Dekorasyon

Renk Uyumunu Yakalayan Evler Muhteşem Gözükecek! 2021

18.10.2021
112
Renk Uyumunu Yakalayan Evler Muhteşem Gözükecek! 2021

Günlük yaşamımızda kıyafetlerimize ve renk uyumlarına son derece önem veriyoruz. Evden çıkmadan önce zamanımızın çoğunu kıyafetlerimizde ki renk uyumu için harcıyoruz belki de bir gece önce uyumadan düşünüyoruz çoğumuz ertesi günün kıyafetlerini. Peki, neden renk uyumunu konusundaki seçimlerimizi evlerimize de yansıtmıyoruz? Tek düzelikten sıkılmış, aynı renkleri kombinlemekten yorulmuş olanlarımız için mükemmel öneriler galerimizde yer alıyor. Evini, odalarını yeniden dekore etmek isteyenler ve rengine karar veremeyenler için dikkat çekici önerilerimiz var bu yazımızda. Sıradanlıktan uzak, evinizde kendinizi çok daha huzurlu hissedebileceğiniz renk seçimlerini sizler için sunuyoruz.

Mor ve Kahverengi Tonları ile Gelen Huzur Dolu Odalar

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-1

Görmesek inanmazdık! Kahverengi ve mor rengin mükemmel tonları ile yapılmış bu dekorasyon bir harika olmuş. Ahşap renginin yumuşaklığı ve lila tonunda kullanılmış olan mor renk odaya sımsıcak
bir hava katmış.

Yeşil ve Pembe Rengin Mükemmel Kombinasyonu

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-2

Yeşil ve pembe renk bir arada olur mu demeyin, yeşil iskeletli bir koltuk ve tozpembe bir dolap şahane bir uyumu yakalamış gibi duruyorlar. Yardımcı renkler ise bej tonları, odanın dekorasyonunu tamamlamak için gerçekten doğru seçim olmuşlar.

Doğanın Odanızdaki Kombini: Kahverengi-Yeşil-Turuncu

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-3

Bu oda gerçekten çok iç açıcı gözüküyor. Kahverengi ahşaplar ile birlikte kullanılan turuncu ve yeşil detaylar odanın havasını tamamı ile değiştirmiş. Pastel tonlarda kullanılan bej renk ve beyaz ise odanın hissettirdiği huzurun bir diğer anahtarı olmuş.

Yeşilin Tüm Tonlarını Odanızda

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-4

Yeşil renk, dekorasyonda kullanılması kritik bir renk seçimidir. Fakat yeşil renk, doğru ton seçimleri ve doğru fon renginin –bu odada olduğu gibi kullanılması ile baharı her daim odanızda yaşatabilir.

Lacivert-Gri-Bej Şahane Üçleme

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-5

Lacivert son dönemlerde modaya damgasını vuran renklerden biri, ev modasında da kullanımının doğru seçim olduğu bu odadan çok net belli oluyor. Gri ve bej tonları ile beraber kullanımı ise sizin de evinize çok yakışacak gibi duruyor.

Pembe, Turkuaz ve Bej Birbiri İçin Yaratılmış

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-6

Duvar rengini değiştirmek cesaret isteyen bir iştir ama pembe duvarlar ne kadar güzel görünüyorlar. Beyaz koltuk ve üzerindeki turkuaz kırlentler birbirini dikkat çekici bir şekilde tamamlıyorlar.

Turuncunun Tonları İçinizi Isıtacak

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-7

Turuncu renk gibi iddialı bir rengin kendi tonları ile kombinlendiği bu yemek odası fikri sizin de hoşunuza gitti değil mi?

Asil Üçlü: Siyah-Mavi-Gri

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-8

Keskin çizgilerden hoşlananlar için, siyah-mavi-gri üçlemesi şahane bir fikir. Gri duvarlar, siyah ve mavi tonlarındaki detaylarla birleşince oda adeta kendini bulmuş.

Kahverengi-Mor-Gri Üçlemesi

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-9

Ahşap rengin yarattığı esintiler mor ve gri ile birleşince son derece iddialı bir dekorasyon ortaya çıkartmışlar. Odanın küçük bir bölümü bile böyle mükemmel görünebiliyorsa tümünü bir hayal etsenize!

Mavinin Yanına Pembe Çok Yakıştı

renk-uyumunu-yakalayan-evler-muhtesem-gozukecek-10

Mavi tonları insanın içini gerçekten ısıtıyor, bir de yanına pembenin tatlığı eklenince odalarınız sımsıcak olacak. Örneğin, bu banyo bölümü alışılagelmiş çizgilerden ve renklerden uzaklığı
ile insanı büyülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.