Retro Dekorasyon Ürünleri

Retro Dekorasyon Ürünleri
12 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 41 kez okundu.

Retro kelime anlamıyla yeniden dönüş anlamına gelmektedir. Bir sanat akımı olarak geçmiş zaman ev dekorasyonunun günümüze uyarlanması olarak karşımıza çıkar. Buna göre retro dekorasyon ürünleri denildiği zaman geçmiş yılların popüler aksesuarlarının günümüzde de kullanılması yani nostaljik ambians ortamı yaratılması demektir. İşte bunun için günümüzde retro dekorasyon ürünü satışı yapan mobilya markaları bulunmaktadır.

Retro TV Üniteleri

Televizyon ünitesi modelleri retro dekorasyon fikrinin en çok tercih edildiği yaşam alanlarından biridir. Çünkü zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz tv ekranında bizi adeta bu odaya hapseden albeniler bulunmaktadır. Geçmiş zamanlarda televizyon yoktu fakat o zamanda da yine kitle iletişim araçları vardı. Gramofon, radyo bunlar arasında en çok bilinenleridir. İşte bunlardan oluşan retro tv üniteleriyle geçmiş zamanı soluyabilir ve o yılları evinizde sessiz sedasız dinleme imkanı bulabilirsiniz. Üstelik bunu retro dekorasyon yemek odanızla bütünleştirerek tamamen eşsiz bir hale sokabilirsiniz.

Retro Mobilyalar

Sofa, zigon sehpa, koltuk takımları, vazo, biblo vs… Tüm bunlar 1970 yıllarında oldukça modaydı. Günümüzde yine ev dekorasyonunda bunlar kullanılıyor fakat genellikle günümüzde 70’lerde olduğu gibi tamamen eşyaya odaklı bir tasarım fikri yok. Günümüzde parça değil bütün dekorasyon fikri ön planda, işte eskiden her bir eşya üzerinde tasarımcıların çok çok uğraştıkları olur ve bunlar evlerin vazgeçilmez mobilya takımları arasında gelirdi.

Retro Dekorasyonun Maliyeti

Buraya kadar retro dekorasyon fikirleri hakkında bilgi verdikten sonra biraz da yazımızın devamında maliyetinden söz etmek gerek. Eskiye özlem duymak hemen hemen herkesin tabiatında var. Hal böyle olunca zamanda yolculuğa çıkmak adına nostalji yaşamak isteriz. O halde retro dekorasyon bunun en iyi örneğini verecektir. Gayet ekonomik fiyatlarla sizler de retro dekorasyon fiyatları kurgusuna dahil olabilir ve nostaljik anlar yaşayabilirsiniz.

Doğtaş Garantisi

Üstelik birbirinden dikkat çeken retro dekorasyon fikirlerini mobilyanın lider markası Doğtaş farkıyla elde ederek tam 2 yıl garanti kapsamında sıra dışı dekorasyon fikrine sahip olabilirsiniz. Tüm bunlar da son derece önde gelen yaklaşımları oluşturması bakımından gerçekten de dikkat çekiyor.

FOTO GALERİ


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git