Sade Oturma Odası

Sade Oturma Odası
16 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 149 kez okundu.

Oturma odaları tüm ailenin bir araya geldiği saatlerin en büyük  kısmını kapsaması nedeniyle sade oturma odası olarak dizayn edilmesi  kullanım rahatlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Tek sosyal alan odası olabilir

Ailede yaşamakta olan kişi sayısı ve evdeki oda sayısına göre her evde salon kullanımının mümkün olmadığı durumlar ortaya çıkabilmektedir.Bu şekilde dizayn edilen evlerde oturma odası,hem oturma odası hem salon işlevi gördüğünden daha fazla önem kazanmaktadır çünkü tüm ailenin sosyal vakitlerinin tamamını tükettiği tek alan olma özelliğini taşımaktadır.Bu tip durumlarda oturma odasının dekorasyonunun sade ve kullanışlı olması son derece kritik bir konu olarak göze çarpmaktadır.

Oturma odası nasıl dizayn edilmelidir?

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna ilk cevap olarak açık renk duvarlar olarak başlanacaktır yüksek ihtimal.Sosyal alanlara ev sahipliği yapacağı yazı içerisinde vurgulanan bir odanın ruh haline negatif yönde etkileyen ve yorucu özelliğe sahip koyu renkler ile boyalı olması uygun olmayacaktır.

Hareketli dekorasyon

Açık renkli boya tercihine devam olarak hareketli  renklere  sahip eşyalardan oluşan bir oturma odası düzeni  tercih etmek son derece yerinde olacaktır.Örneğin beyaz renklere sahip duvarların olduğu bir odaya kırmızı tonlara sahip bir halı tercih etmeniz modern ve oturma odası hedefinize sizi başarı ile ulaştıracaktır.

Sehpanın önemi

Oturma odalarının en karakteristik eşyalarından bir tanesi kuşkusuz ki sehpalar olmaktadır.Başarılı bir tarza sahip bir sehpa sade oturma odası görünümünü bir noktadan başka bir noktaya taşıma gücüne sahiptir.Bu tip mobilyalar bir nebze maliyetli olsa da odanın tarzı konusunda ciddi bir yük üstlenmektedir.TV ünitesi de bu tip eşyalara örnek olarak verilebilmektedir.

Aydınlatmaya özel ilgi

Eşyalarda tüm gereklilikler sağlansa dahi sade oturma odası tarzını yakalamak aydınlatmayı doğru şekilde tasarlamadan mümkün olmamaktadır. Aydınlatma konusunda özellikle uygulanması gereken husus farklı noktalardan farklı şekillerde yapılabilecek bir aydınlatma odanıza ciddi bir tarz katacaktır.

Kişisel tercihleri unutmayın

Eşyalar belli bir matematik ile oluşturabilir ancak size ait bir kaç parça odaya kişiliğinizi katmadan tasarım sonuca ulaşmayacaktır.Bu nedenle abartıya kaçmadan bir kaç fotoğraf ya da kişisel eşya ,odanıza sevimlilik ve hoşluk getirecektir.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git