Mobilya Dekorasyon

Salon Aksesuar Fikirleri

01.09.2019
261
Salon Aksesuar Fikirleri

Ev dekorasyon aksesuar modelleri arasında sayısız ürün mevcut olmakla beraber bu ürünlerin genel ev dekorasyonunuza da uygun olması çok önemlidir. Ev mobilya dekorasyon ürünleri kategorisi içerisindeki çeşitliliğin göz kamaştırıcı haline aldanmayarak evinizin genel dekorasyonuna adapte olması doğrultusunda aksesuar seçimi yapmanız daha hoş bir görüntü sağlamanızda yardımcı olacaktır. Bu hususta sizlere ev dekorasyonu konusunda uygulayabileceğiniz naçizane birkaç ipucu ve fikir vermek istiyoruz.

Ev Dekorasyon Aksesuar Modelleri

Ev Dekorasyon Aksesuar Modelleri

Duvar Kağıdı Kullanın

Evi güzelleştiren aksesuarlar listesinin en başında ilk sırayı duvar kağıtları alıyor.  Duvar kağıdı kaplamanız ve bu duvar kağıdının mobilyalara uyum sağlaması evinize oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır.

Kullanılacak Obje Seçimine Dikkat

Birbirine zıt aksesuar objelerini kullanmanız evinize klas bir görünüm verecektir. Büyük küçük, kısa uzun şeklinde birbirine zıt ama bir o kadar da uyum içerisinde obje seçiminizin salonunuza düzenli ve güzel bir görünüm vereceğinden şüphemiz yok. Örneğin salondaki masanın üzerine cam süs eşyası koymak hem göz yormayacak hem de klasik bir tarzı yansıtacaktır.

Ev Mobilya Dekorasyon Ürünleri

Ev Mobilya Dekorasyon Ürünleri

Mobilya ve Duvar Kağıdı Renginde Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Nokta

Kesinlikle ama kesinlikle oturma odası için kırmızı renkten kaçının. Kırmızı, bir çoğumuzun çok sevdiği bir renk olabilir ancak evde en çok vakit geçirilen odanın salon olduğu göz önüne alındığında kırmızı renk stresinizi arttıracak ve enerjinizi düşürecektir. Bu da hem kendiniz hem de misafirleriniz için pek istenmeyen bir durumdur. Bu konuda genellikle mavi renk tuvalet ve mutfak için önerilse de salon için mavi ve tonları da oldukça huzurlu ve hoşsohbet bir ortam oluşmasında yardımcı olacaktır. Aynı şekilde sarı ve yeşil renkleri ve genellikle bu renklerin açık tonları içinde aynısı söylenebilir.

Salon Giriş Dekorasyonu

Salon Giriş Dekorasyonu Örnekleri, Tablolar

Tablo Seçimi

Duvar kağıdınızı seçmenizin ardından duvar kağıdınız eğer tablo taşıyabilecek görünümdeyse olabildiğince klasik ve basit tablolar kullanmanızı tavsiye ederiz. Salon giriş dekorasyonu konusunda yapabilecekleriniz ve kullanacağınız aksesuarlar arasında tabloların yeri büyüktür ancak bu hususta da tablo seçimi hayati önem taşımaktadır. Abartılı ve karmaşık tablolar salonun genel görünümü ile uyumsuz bir görüntü sağlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.