Mobilya Dekorasyon

Salona Kadınsı Bir Dokunuş.. | DekorBlog

Salona Kadınsı Bir Dokunuş.. | DekorBlog

Oturma odasına kendi tarzını ve zevkini yansıtmak isteyenler kadınlar için yazımızda bugün inanılmaz zarif, her detayı ile salona kadın elinin değdiğini hissettiren salon dekorasyon örnekleri seçtik. Kadınsı dekorasyonlar yani feminen detayların öne çıktığı, başta pembe ve pastel tonların hüküm sürdüğü yaşam alanları her açıdan daha zarif ve çekici bir tarza sahip. İnce detayların, göz yormayan yumuşak renk geçişlerinin öne çıktığı bu muhteşem kadınsı salon dekorasyon örnekleri bir çok takipçimize ilham verecek şıklığa ve kaliteye sahipler. Tabi kadınsı salon dekorasyonu deyince aklımıza ilk pudra rengi salon dekorasyonu ve modern pembe dekorasyon modelleri geliyor. Bu yazımızda her ikisini de ele aldık.

Modern Pembe Dekorasyon Modelleri

Modern Pembe Dekorasyon Modelleri

Modern Pembe Dekorasyon Modelleri

Kadınsı dekorasyonun vazgeçilmez rengi olan pembe, galerimizde sizler için seçtiğimiz örneklerin çoğunda her zaman olduğu gibi ön plana çıkarılmış, pembesiz düşünülemeyen feminen detaylar arasında zeminden, perdelere, mobilyadan aksesuar modeline kadar salonda kadınsı dokunuşlar yoğun şekilde hissediliyor. Modern ve feminen dekorasyon modelleri içerisinde pembe rengin kullanımı kaçınılmaz. Ancak bu parlak ve canlı pembe renk yerine pastel renklerle öne çıkabiliyor.

Pastel tonların bu tarz zarif dekorasyonlarda önemi bir hayli fazla, tarza göre parlak ve canlı tonların öne çıktığı daha sofistike örneklerde yer alıyor. Kadınlar ruh hallerini yansıtan renk tonları arasında bazen belli bir tonu öne çıkarırken, bazende ortamın odak noktası haline gelen mobilyalarda çekici renkleri tercih edebiliyor. Eğer canlı renkler tercih edildiyse bunu dengelemek için zıt renkler tercih edilebilir. Ancak daha pastel renkler tercih edildiyse, beyaz veya gri ile kombinlenerek daha soft bir görüntü elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir : Pembe Kanepeler ile Feminen Salon Dekorasyonları

Bazen çiçeklerin etkisi altında cıvıl cıvıl bir ortam, bazen ise pastel renklerin sade ve çekici etkisini yansıtan romantik detaylar ile öne çıkan çarpıcı salonlar. Şunu söyleyebiliriz ki hangi tarz olursa olsun kadınsı dokunuşların öne çıkarıldığı salon dekorasyonları her açıdan daha şık, zarif ve cesur bir stile sahipler.

Feminen dekorasyon örneklerinde mobilyalar kadar cesur seçimler arasında perdeler, ortamın enerjisini ve tarzını etkileyen önemli seçimler arasındalar. Koltuk takımlarında tercih edilen dekoratif kırlentler, zemin için seçilen yumuşak renkli halılar ve hemen her köşede gördüğümüz çiçek desenleri ve çiçekli dekoratif tasarımlar dekorasyona kadın eli değmiş bir ortamın vazgeçilmezleri adeta.

Ayrıca feminen dekorasyon stilinde pembe kadar pudra rengi kullanımı da oldukça yaygın durumda. Pudra rengi, salon dekorasyonunda daha çok koltuklarda, halılarda ve fon perdelerde daha fazla kullanılıyor. Pudra rengi bu ürünler, beyaz ile kombinlenerek soft bir görüntü elde edilmektedir.

Galerimizde beğeneceğini düşündüğümüz birbirinden çekici kadınsı salon dekorasyon örnekleri size evinizde yapacağınız bir çok farklı değişiklik için ilham verecektir.

FOTO GALERİ / Salona Kadınsı Bir Dokunuş..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.