Salonda Televizyon Nereye Konmalı

Salonda Televizyon Nereye Konmalı
16 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

Salon dekorasyonunun önemli bir parçası olan televizyon, salonda televizyon nereye konmalı sorusuyla devamlı gündemi meşgul etmektedir.

Salonun Büyüklüğüne Göre Televizyon

Öncelikli olarak salonun büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük salonlarda büyük televizyon hem salonu daha da küçük gösterecek hem de baş ağrısına yol açacaktır. 18-25 metrekare salonlar için 82 ekran televizyon 25- 30 metrekare salonlar için 102 veya 106 ekran televizyonlar idealdir.

Küçük Salonlarda Televizyon yerleştirmek

Salonu küçük olan aileleri, salonda televizyon nereye konmalı sorusu düşündürmektedir. Salon ortak yaşam alanı olduğu için televizyonun da ailenin rahatça izleyebileceği şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Duvar ve mobilya rengine estetik bir televizyon ünitesi ile bu sorun çözülebilir. Televizyon duvara monte edilerek, olası çarpmalar da önlenmiş olur.

Büyük Salonlarda Televizyon Yerleştirmek

Büyük salonlarda televizyon yerleştirme kolay gibi görünse de görüş açısı ve dekor uyumu olması nedeniyle salonda televizyon nereye konmalı düşüncesi aile bireylerini karşı karşıya getirmektedir. Televizyonunun ön planda olmasını isteyenler salona girince direk göze çarpmasını isterler. Bu nedenle giriş kapısına bakan duvara televizyonu koyabilirler. Eşyalar için alan geniş olduğundan büyük ve gösterişli bir üniteye gerek yoktur. Televizyon duvara monte edilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus göz hizasının iyi ayarlanmasıdır. Televizyon altına şık ve estetik bir ünite, televizyonun yanlarına da bir ya da iki raflı dekoratif raflar yerleştirilebilir.

Televizyon Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Hususlar

1-Işık kaynakları göz önünde bulundurulmalıdır. Gündüz vakti televizyon izleniyorsa pencereden gelen ışığın televizyonda yansıma yapmaması gerekiyor. Bunun için pencere karşısı duvar değil de yan duvarlar tercih edilmelidir.

2-Gece odayı aydınlatma da televizyonda yansıma yapabilir. Tavan lambasına yakın konumda televizyonu yerleştirmeyin. Ayrıca televizyon yanında aydınlatma kullanmayın. Eğer karanlıkta televizyon izlemeyi seviyorsanız, göz sağlığınızı düşünerek televizyon yanına dekoratif abajur koyarak yumuşak bir aydınlatma yapabilirsiniz.

3-Çarpmalara ve hareket alanı serbestliğini göz önünde bulundurun. Işık, mobilya yerleşimi ve salon ebadı düşünülerek televizyonu uygun bir duvara yerleştirin.

4-Televizyonu bir aksesuar olarak düşünün. Televizyonun etrafına gözünüzü yoracak ve dikkatinizi dağıtacak eşyalar yerleştirmekten kaçının.


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git