Mobilya Dekorasyon

Salonu Geniş Göstermenin Yolları

14.08.2019
188
Salonu Geniş Göstermenin Yolları

Günümüzde çoğu evlerin ne yazık ki salonları ya küçük ya da kullanışsız bir şekilde büyük. Hal böyle olunca aklımızda nasıl yapacağız ?, nasıl yerleştireceğiz ? soruları canlanıyor. Doğru dekorasyon ile her şey mümkün.

Salonu Geniş Göstermek İçin

Klasik yöntem elbette ayna kullanmak. Dikkat ederseniz asansörlerde ve spor salonlarında ayna kullanılır, mekanı daha geniş gösterip insanlara daralma hissi yaşatmamak için ve çok da işe yarar. Elbette her köşeye boydan boya ayna yapılamaz ancak salonunuzun imkanı varsa bir köşesini aynalı yapabilirsiniz. Örneğin, yemek köşenizin bir kısmına aynalı duvar yapabilirsiniz. Böylece yemek yerken misafirleriniz kendilerini daha geniş bir alanda hissedeceklerinden daha keyifli olacaklardır.

Küçük Oda Dekorasyon Örnekleri

Salonum küçük ne yapacağım? Salonunuzun ölçüleriyle orantılı mobilya takımı bakmak tabi ki ilk iş olmalıdır. Küçük odalarda kullanılan dekorasyonlarda genel de hayat kurtaran parça elbette “L koltuk” L koltuğunuzu kapının yanında ki duvara yaslamak odanızı daha büyük gösterecektir. Koltuğa oturduğunuzda tam karşınızda olacak şekilde televizyonunuzdan biraz daha büyük bir televizyon ünitesi ve televizyonunuz kadar olan bir orta sehpa odanızda çok şık duracağı gibi odanızı büyük de gösterecektir.

Küçük Oda Dekorasyon Örnekleri

Küçük Oda Dekorasyon Örnekleri

Çok Güzel Ev Dekorasyonları

Herkes güzel odaları ve eşyaları olan bir eve sahip olmak ister. Evinizin güzelliğini elbette ki eşyalarınız yani dekorasyon zevkiniz gösterecektir. Açık renk mobilya takımı kullanmak her zaman için avantajdır. Açık renk koltuklarınızı renkli kırlentlerle canlandırabilirsiniz. Merdiven boşluklarına mum veya küçük objeler dizerek heyecan katabilirsiniz.Boş duvarlarınıza resimlerinizi asarak anılarınızı yaşatabilirsiniz. Koyu renk mobilyalarınız var ise açık kırlentlerle ve taşlı objelerle renklendirebilirsiniz.

Ferah Bir Banyo

Uyanınca kendimize gelmek için ilk iş banyoya gideriz ve yüzümüzü yıkarız. Sabahları ışıl ve ferah bir banyo görmek kim istemez ki? Elbette banyodaki dekorasyon da salon kadar önemli. Banyonuzun büyük ya da küçük olmasına göre değişen dekorasyon fikirleri size kalmıştır. Eğer banyonuz büyük ise çamaşır sepetinizle uyumlu banyo fırça ve pas pas takımı bakmak nötr bir görüntü oluşturarak şıklık sağlar. Fakat canlı olmasını istiyorsanız renkli objelerle ya da zıt renklerle uyum sağlayabilirsiniz.

Bahçe ve Balkon

Büyük bir balkon ve bahçe şuan şehir hayatı yaşayan herkesin hayali. Bahçenize bir bahçe koltuk takımı alabilir veya masa takımı alabilirsiniz. Balkonunuza koltuk takımı veya masa takımı sığmıyorsa, ister renkli isterseniz de düz renkte olan orta boy minderlerden alıp yere serebilirsiniz. Küçük bir sehpa alıp ortaya ya da köşeye yerleştirerek uyum sağlayabilirsiniz. Balkonunuzu süslemek için saksılardan yardım alabilirsiniz.

Çay Keyfi

Misafirleriniz geldiğinizde vazgeçemeyeceğiniz adetlerden biriside tabi ki çay keyifleri. Güzel döşenmiş salonunuzda, oturma odanızda, bahçenizde veya balkonunuzda çay keyfi yapmak hem size hem de misafirlerinize çok iyi gelecektir. Güzel dekorasyonunuzu ve güzel sohbetinizi tamamlayacak olan şey şüphesiz misafirleriniz için özenle seçtiğiniz çay bardağı setleridir. Buradan, zevkinize uygun çay bardağı bulacağınızdan eminiz.

Dekorasyonun Önemi

Misafirleriniz geldiğinde onların evinizi beğendiğini görmek sizi mutlu edecektir, bu yüzden evinizde her odanın dekorasyonu önemlidir. Dekorasyona önem vermek, evin girişinden başlamalı ve objelerle canlandırmayı ihmal etmememiz gerekmektedir.

Dekorasyonun Önemi

Dekorasyonun Önemi

Kullanılan Eşyalar

Misafirleriniz ağırladığınızda kullandığınız; çay setleri, kahve fincanları, yemek takımları gibi eşyalar önemlidir. Zevkinizi gösterir ve dikkat çeker. Siz bile balkonunuzda kendiniz otururken şık bir fincandan kahvenizi yudumlamak istemez miydiniz?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.