Şaşırtıcı Yenilikleriyle 2019 Ev Dekorasyon Trendleri

Şaşırtıcı Yenilikleriyle 2019 Ev Dekorasyon Trendleri
9 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 58 kez okundu.

2019 ev dekorasyon trendleri, geçmiş yılların aksine daha cesur yeniliklerle dolu. Bu yıl dekorasyon ipuçları şıklığı ve kullanışlılığı bir arada sunuyor. Alışılmışın dışında detayları hayatımıza soktuğunu da göreceksiniz. Hazırsanız, bu yıl dekorasyonda ne gibi yenilikler yapıldığına birlikte bakalım.

Daha İddialı Renkler

2019 dekorasyon trendleri, 2018 yılında kullanılan renklerden çok farklı. Açık tonlarda kullanılan mavi ve pembenin yerini 2018’de daha göz dolduran, daha cesur renk tercihleri aldı. Toprak tonlarının hakim olduğu bu renk skalasında aynı zamanda marsala kırmızısı, zümrüt yeşili ve siyah gibi çoğu zaman kullanmakta cesaret gerektiren renkler bulunmakta. Özellikle salonların bir duvarında bu renklerden birinin komple kullanılması mobilyaların kendilerini göstermesini sağlıyor.

Mutfaklarda Sadelik ve Şıklık Önemli

2019 dekorasyon modası mutfaklara country tarzı dokunuşlar getiriyor. Beyaz rengin mutfakların favori rengi seçildiği bu yıl mutfak tezgahlarında ise koyu renk tercih yapılması öneriliyor. Tezgahlar üzerinde hiçbir fazlalık bulundurmamanız ve dekoratif ürünlerin de tezgah renklerinden seçilmesi ise bir başka ipucu. Böylece gözü yormadan akıcı bir görüntü elde etmeniz sağlanıyor.

Banyolar Daha Geleneksel

Banyo dekorasyonu hakkında ise 2019 ev dekorasyon trendleri sizi şaşırtabilir. İskandinav ya da geleneksel Türk motifleri banyoları bu yıl ele geçirecek. Banyo zemininde koyu renkler hatta suya dayanıklı parkeler kullanılırken banyo ortasına bağımsız küvetler koyma fikrine de alışabilirsiniz. Banyo duvarlarında ise karmaşık fayans figürlerinden kaçıp tek rengin sadeliğine kendinizi bırakmanız gerekmekte.

Rahatınızı Düşünen Mobilyalar

2019 ev dekorasyon fikirleri arasında en beğenileni mobilyalardaki yenilikler oldu. Bu yıl mobilyalardaki rahatlık herkesi cezp ediyor. Koltuklarda eskisi gibi sert hatlar yerine daha kıvrımlı detaylar yer alırken açılıp kapanabilir kol yaslama alanları gibi rahatlığınız için detaylar da tasarımlara eklenmiş bulunmakta. Eskisi gibi gösterişli ama rahatsız modeller yerine belki görüntü olarak daha salaş ama konforlu ürünlere evinizde rahatça yer verebilirsiniz.

Aksesuarlarda Parlak Detaylar

2019 ev dekorasyon trendleri ev aksesuarlarında da değişiklik yapmanıza sebep olacak. Rose gold, gümüş, altın ve bronz renkleri aksesuarlarda bol bol göze çarpıyor. Ancak bu renklerin tek başlarına kullanıldıklarını değil, daha çok tamamlayıcı olduklarını görüyoruz. Böylece modernlik ve zarafet göz alıcı biçimlerde bütünlük kazanıyor ve evlerimize renk katıyor.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git