Mobilya Dekorasyon

Şık Tasarımlarıyla Standartlara Meydan Okuyan Küçük Salon Fikirleri 2021

Şık Tasarımlarıyla Standartlara Meydan Okuyan Küçük Salon Fikirleri 2021

Küçük bir salon evinizi dekore etmek istediğinizde bir oyunbozan olmak zorunda değil. Bunu evinizdeki küçük bir alan olarak değil, bir düello olarak görün. Eğer doğru tasarımı seçerseniz bu küçük problemi avantaj haline getirebilirsiniz, bu yüzden neşelenin!

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri

Büyük pencereler ile küçük odanızı daha havadar hale getirin hatta yerden tavana uzanan cam duvarlar çok daha iyi bir tercih olacaktır. Tasarımınızı, odanız için seçtiğiniz stil ile birleştirin. Doğru planlama ile odanın büyük kısmını kullanılabilir hale getirin.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-1

Mobilyalarınızı seçerken uyumlu olmalarına özen gösterin. Örnek olarak bu tasarımı ele alalım. Koltuk duvardaki köşe ile mükemmel uyum sağlamış ve açık raflar kullanılarak odanın daha geniş ve daha az dağınık görünümüne kavuşulmuş.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-2

Doğru renkleri tercih etmek odanın bakış açısını tamamen değiştirebilir. Duvarları beyaza boyayın ve açık renklerde mobilyalar tercih edin. Ufak zıtlıklar oluşturmak iyi bir fikir fakat koyu olan her renkten kaçının.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-3

Eğer odanız küçük ise gerçekten iri mobilyalara ihtiyacınız var mı? Odanızı rahat bir oturma alanına dönüştürün ve harmonik bir dekor elde ederken elinizden geldiğince az mobilya kullanarak stilinizi ve rahatlığı yakalamaya çalışın.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-4

Kişiliğe sahip ve davetkar bir dekor elde edebilmek için dokuları katmanlandırın. Hoş bir turuncu ile açık renkleri ve duvarlarınızdaki dokuyu harmanlayın, bütün bu özelliklerin toplanması ile daha hoş bir elde edebilirsiniz.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-5

Ufak bir alan söz konusu olduğunda planlama oldukça önemlidir. Bu yüzden bu geleneksel salonu oldukça çekici bulduk. Odanın merkezindeki şömine, kenarındaki iki tekli koltuk ve karşısındaki iki kişilik koltuk mükemmel uyumu yakalıyor.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-6

Bu oda, üç kişilik bir koltuğu alacak alandan fazlasına sahip olmamasına rağmen ufak hissettirmiyor. Büyük pencereler ve dış mekana açılan kayar kapılar buna yardımcı olsa da, asıl anahtar tasarımın basitliğinde.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-7

Bakış açısını değiştirmek adına simetrik bir yol izlemeyi deneyin. İki tekli koltuk, büyük koltuğun iki yanına yerleştirilmiş ve ortadaki kahve masası ve raflar ile mükemmellik elde edilmiş. Ayrıca siyah ve beyazın odadaki uyumu da oldukça iyi.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-8

Alan kazanmak ve ortamı daha geniş gösterebilmek için istediğiniz kısımlara açık raflar ekleyin. Bu tasarımda şömine, raflar ile mükemmel şekilde çevrelenmiş. Ahşap tavandan gerçekten çok hoşlandık ve aslına bakarsanız aydınlatma da hiç göz yormuyor.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-9

Bu oda çok amaçlı bir alan olarak tasarlanmış ve bu kadar ufak bir alanda her şeyi bu kadar uyumlu olması gerçekten harika. Kapıya yakın köşede bir çalışma masasıyla, yemek masası, sandalye ve bir adet koltuk mevcut. Raflar kapı ve pencerelerin yanında konumlandırılmış ve bu oldukça iyi bir fikir.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-10

Az ışık alan, küçük bir oda kesinlikle ideal fikir değil. Fakat küçük pencerenizden gelen ışığı genişletebilirsiniz ve odanızın dekorunu basit tutarken odaya daha aydınlık bir hava verebilirsiniz.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-11

Merdivenler, küçük bir salonun parçasıysa çok da uygun olmayabilir. Fakat tırabzan olarak cam tercih ederseniz daha basit bir tasarım yapmış olursunuz ve daha az rahatsız edici görünür. Ayrıca bu cam ayrıntıyı odanın başka bölümlerinde de kullanabilirsiniz.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-12

Odanın daha büyük hissettirmesi için duvarlar ile tavanı aynı renk yapın. Küçük bir odayı geniş göstermek adına kullanılan ufak bir numaradır bu. Ayrıca aynı renk paletinden seçtiğiniz mobilyalar da kullanabilirsiniz.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-13

Diğer bir seçenek de birbirine bağlı bir dekor oluşturmak olabilir, duvar ve tavan için aynı rengi kullanın, halıda da benzer bir seçim yapın ve mobilyalar ile odaya biraz zıtlık katın.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-14

Duvar kağıdı odaya derinlik eklemek ve daha büyük göstermek için iyi bir fikir olacaktır, bu da avantaj olarak kullanabileceğiniz bir başka küçük numara. Ayrıca benzer renklerden oluşan bir dekor için de monotonluğu kırmak adına harika bir fikir.

standartlara-meydan-okuyan-kucuk-salon-fikirleri-15

Küçük bir odada doğru özelliklerin altını çizmek oldukça önemlidir. Örneğin, bu odadaki odak noktası kesinlikle şömine fakat tekli koltuklar dekoru renk ve ambiyans olarak tamamlıyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.