Sokak Kedileri İçin Kedi Evi

Sokak Kedileri İçin Kedi Evi
16 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 183 kez okundu.

İşte sizin için eğlenceli bir aktivite; sokak kedileri için kedi evi yapmak. Çoğu canlının sığınacağı bir yuvaya ihtiyacı vardır. Özellikle soğuk havalar yaklaşırken. Vücutları tüyle kaplı olsa da sokak kedilerinin de üşüdüklerini unutmayalım. Çoğu kişi sahip oldukları tüyler nedeniyle soğuktan etkilenmediklerini düşünüyor olsa da, kedilerin de üşüme hisleri olduğunu ve 20 derece altındaki soğuk havalardan etkilendiklerini bilmenizde fayda var.

Betonlaşmanın giderek arttığı şehirlerde minik dostlarımız için sığınacakları yerlerin sayısı her geçen gün azalmakta. Hayvan severler ve belediyeler bu durumlara çare üretmeye çalışıyor olsa da bizim de destek verebileceğimiz noktalar var. Sokak kedileri için kedi evi yapmak da bunlardan biri. Hem sosyal sorumluluk duygunuzu pekiştirecek hem de ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz bu aktivite ile çocuklarınıza yaratıcı olmaları için de destek verebilirsiniz.

Az Malzemeli Ekonomik Çözümler

Sokak kedileri için kedi evi yapımı birkaç temel malzemeye dayalıdır. Yeterli büyüklükte karton kutu, kırtasiyelerden ya da yapı marketlerden alabileceğiniz strafor ana malzemeleriniz olacak. Maket bıçağı ve su geçirmez bantları da diğer malzemelerin yanına koyduktan sonra kedi evini yapmaya başlayabilirsiniz. Karton kutuya kedinin girebileceği büyüklükte bir delik açın, daha sonra ölçülerini alın ve straforu bu ölçülere göre kesin. Bant yardımıyla kestiğiniz parçalar ile kutuyu kaplayın ve kedi eviniz hazır. Sokak kedileri için kedi evi yapmak temelde bu kadar basit. Daha fazlası için hayal gücünüze güvenin.

Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin

Kedilerin evlerinde üşüyeceklerini düşünüyor olabilirsiniz. Onları hem sıcak tutmak hem de ekonomik çözümler mi istiyorsunuz? Eski battaniyeleriniz, giymediğiniz kazaklarınız hatta minderleriniz bile onların hayatını kurtarabilir. Kedi evinin içini battaniyenizden ve kazağınızdan parçalarla kaplayabilirsiniz. Eski minderlerinizi evin içine koymanız bile onlara yardım edecektir. Kediler battaniyenin ne kadar eski olduğuna ya da kazağın kaç yıl önce moda olduğuna bakmayacaktır. Onlar sadece sıcak bir evleri olduğu için mutlu olacaklardır.

Ufak Dokunuşların Önemi Var

Ne yazık ki herkes hayvanlara aynı değeri vermiyor. Hiçbir sebep yokken minik dostlarımıza zarar verebilenler onlar için yapılan evlere de zarar verebiliyor. Bunu önlemek için alınabilecek bazı tedbirler var. Kedi evini özelleştirmek bu önlemlerden biri. Yaratıcılığınızı konuşturup eğlenebileceğiniz bu çözüm başkalarına o kedi evinin özenle yapıldığı ve içindeki kedinin de özel olduğu mesajını verecektir. Mesela kedi evinin üstüne bir isim yazabilirsiniz. Böylece çocuklarınızın da hayvanlara karşı sempatisi artacaktır.

Uygun Fiyatlarla Kedi Evi Satın Almak

İşçiliğinize güvenmiyor musunuz, yoksa yeterince vaktiniz mi yok? Sokak kedileri için kedi evi satın almak da hayvan severler için bir seçenek. İşin zorlu kısmını üstlenmeden gerek duyarsanız eğlenceli dekorasyon kısmıyla ilgilenebilirsiniz. Böylece sağlamlığından endişe etmenize de gerek kalmaz. İnternette ufak bir araştırma sonrası bütçenize uygun ve istediğiniz özellikle kedi evlerini bulabilirsiniz.

Duyuruları Takip Edin

Sokak kedileri için kedi evi ücretsiz şeklinde bir arama yaptığınızda, karşınıza sadece kargo parası ödeyerek kedi evine sahip olmanızı sağlayacak firmaların bilgisi çıkacaktır. Özellikle Adore firması bazı dönemlerde bu kampanyayı başlatıp tüm dostlarımıza yardım etmemizi sağlıyor. Kış aylarında ücretsiz kedi evi dağıtımı kampanyasını yoğunlaştıran bu firmanın yakın zamanda tekrar hayvan severlerle buluşacağını düşünüyoruz. Eğer bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız firmayla ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Sokak kedileri için kedi evi, yapılması kolay ve düşük maliyetli olmakla beraber, sokak kedileri için kedi evi satın almak ya da internetteki sokak kedileri için kedi evi ücretsiz haberlerini takip etmek yeterlidir.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git