Mobilya Dekorasyon

Süs Eşyaları Kendin Yap

08.09.2019
122
Süs Eşyaları Kendin Yap

Kullanmadığınız, çöpe gidecek gözüyle baktığınız malzemeleri bir araya getirerek beklemediğiniz sonuçlar oluşturabilirsiniz. Bu malzemeler ile evde değişik süs yapımı eşyalar yapabilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Dekoratif Ayna

Eskimiş küçük boy aynalı tepsinizin aynasını çıkarın ve kartonun üzerine koyup aynanın boyutunu kartona çizin ve makas yardımıyla kesin. Çöp şişleri istediğiniz gibi ayarlayın. Daha sonra kartona çöp şişleri yapıştırıp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra üzerine aynayı silikon yapıştırıcı ile yapıştırın. Arka kısmına ataşı silikon ile yapıştırın. Son olarak istediğiniz renkte seçtiğiniz sprey boyayla boyayın ve kurutup asın. Evde pratik süs yapımı eşyanız hazır.

Dekoratif Ayna

Dekoratif Ayna

Kil İle Saksı

Çalışacağınız zemini ayarlayın ve yağlayın böylece kil zemine yapışmasın. Kili oklava yardımı ile açın. Kili dikdörtgen şeklinde kesin ve şekilli düğme ile şekiller verin. Dikdörtgen şeklindeki kilin iki ucunu birleştirin. Dikdörtgenin altındaki yuvarlak boşluğu kilden kalıp alarak kapatın. Burada S ayaklı mini saksıdan esinlenebilirsiniz. El yardımı ile birleştirin ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra pürüzlü yerleri zımparalayın ve istediğiniz renkte boyayın.

Disko Topları

Balonları şişirerek başlayın. Akrilik kırmızı kase içinde tutkal ve suyu karıştırın. Karışımın içine güzelce şişirdiğiniz balonları atın ve balonların her tarafını bulayın. Balonların etrafını iple dolayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra balonları patlatın, ipin içinden alın ve disko topları hazır.

Dekoratif Mumluk

Evde pratik süs yapımı mumluk…

Evinizde mutlaka bardak takımı vardır. Bardaklar eskidiğinde mum ve ip yardımıyla mumluk yapabilirsiniz. Mumu erittikten sonra çıkan iplerini alın. İpi fincanın altına yerleştirin, erimiş mumları içine akıtın ve dondurduktan sonra mumluk hazır!

Evde Pratik Süs Yapımı

Evde Pratik Süs Yapımı

Cam Kavanoz Mucizesi

Evde yapabileceğiniz bir diğer değişik süs yapımı cam kavanoz 1900 mililitre ile yapacağınız kürdanlık.

Değişik Süs Yapımı

Değişik Süs Yapımı

Öncelikle kavanozun etrafını hiç boşluk kalmayacak şekilde silikon yapıştırıcı ile kaplayın. İstediğiniz renkte ipi bu kavanozun etrafını yine boşluk kalmayacak şekilde kaplayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra içine kürdanları koyun. Mutfağınızda istediğiniz yere yerleştirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.