Mobilya Dekorasyon

Teras Balkon Bitkileri

03.09.2019
216
Teras Balkon Bitkileri

Terasınız kimi zaman günlük koşuşturmalardan kurtulup, huzurla dinlenebileceğiniz kimi zaman arkadaşlarınızla birlikte keyifle vakit geçirip eğlenebileceğiniz harika alanlar olabilir. Bu nedenle terasın dekorasyondaki yeri de oldukça büyüktür. Teras dekorasyonları için özellikle iki detay üzerinde durulur; mobilya ve bitki seçimi. Mobilya seçimi kadar bitki seçimi de son derece önemlidir. Teras bahçesi bitkileri doğru mobilya seçimiyle tamamlandığı takdirde evinizin içinde minik bir bahçeniz varmış hissine kapılmanız kaçınılmaz olacaktır.

Teras Bahçesi Bitkileri

Teras Bahçesi Bitkilerinden Begonvil

Teras Saksı Bitkileri Çeşitleri

Terasta yetiştirebileceğiniz birçok bitki bulunmaktadır. Bunların kimisinin bakımı çok kolay olurken kimisininki biraz daha teferruatlıdır. İlk olarak bakımı kolay bitkilerden başlayalım.

  • Teras balkon bitkileri denince akıllara ilk gelen bitki kuşkusuz fesleğendir. Hoş kokusuyla insanı ferahlatan ve oldukça kolay yetişen bir bitki olması sebebiyle sık sık balkon veya teraslarda kullanım için tercih edilmektedir. Teras saksı bitkilerini -özellikle fesleğen gibi çiçeksiz bitkileri- sergilerken şık saksılar kullanmak dekorasyon konusunda büyük fark yaratacaktır. Gold detaylı şık bir saksıyı teras dekorasyonunda kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Teras Balkon Bitkileri

Teras Balkon Bitkilerinden Fesleğen

  • Fesleğenin yanı sıra sarmaşık ve son yıllarda oldukça revaçta olan kaktüsler de terasınız için seçebileceğiniz bakımı kolay bitkilerdir. Sarmaşık için dikkat etmeniz gereken nokta ise terasta çok rüzgar alan bir yere konumlandırmaktadır. Bunun yerine daha az rüzgar alan, kuytu yerler de kullanabilirsiniz.
  • Balkonunuzda sarmaşık, kaktüs ve fesleğenin yanı sıra daha renkli ve yoğun kokulu çiçekler de tercih edebilirsiniz. Sardunya, begonvil, petunya çiçeği gibi bitkiler terasın hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Fakat bunların bakımı daha önce bahsettiğimiz bitkilerden biraz daha meşakkatlidir. Sulama konusunda çok daha dikkatli olmalı ve bakımını granül gübre ve bitki besini ile desteklemelisiniz.
Teras Saksı Bitkileri

Teras Saksı Bitkilerinden Kaktüs

Terasın büyüklüğüne ve güneş ışığı alma derecesine göre en uygun bitkileri seçip doğayla iç içe hissedebileceğiniz bir terasa sahip olabilirsiniz. Uzun bir günün ardından doğa ile iletişim kurmak ve keyifli vakit geçirmek için terasınızı dekore edebilirsiniz. Terasınızı bitkilerinizle süslerken yaratıcı davranıp farklı bitkileri bir arada kullanarak kendi bahçenizin mimarı olmak sizin elinizde!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.