Mobilya Dekorasyon

Teras Dekorasyonunda Aydınlatma için Öneriler

19.10.2019
34
Teras Dekorasyonunda Aydınlatma için Öneriler

Evinizde dört duvarın sizi sıktığı anlarda kaçıp nefes alabileceğiniz tek yer balkonunuz ya da terasınızdır. Yuvanızın açık hava ile buluştuğu bu mekanlar için doğru dekorasyon tercihleri yapmak bu nedenle oldukça önemli. Teras balkon çatı modelleri dendiğinde önünüze sayısız alternatif gelecektir. Ancak siz ev teras süsleme fikirlerinden size en uygun olanı seçerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Doğru teras aydınlatmaları ile de altın vuruşunuzu yapabilirsiniz. Şimdi gelelim ayrıntılara…

Teras balkon çatı modelleri

Teras balkon çatı modelleri

Konfor Önem Taşıyor

Öncelikle bu tür mekanlarda rahatlık ve konfor büyük önem taşır. O nedenle seçeceğiniz balkon ve teras mobilyalarında bunu aklınızda tutmalısınız. Bu tür yerler için hava şartlarına dayanıklı ürünlerden oluşan mobilya grupları seçmelisiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı, ailenizi ağırlamanız durumunda teras ya da balkonlarınıza koyacağınız mini masalar servis için size yardımcı olacaktır. Botanik bahçesi tadında bir teras hayal ediyorsanız minyatür ağaçlar ve büyük saksılar kullanın. Renkli çiçekler için ise orta boy saksıları tercih edin. Boş kalan noktaları dekoratif ürünlerle örneğin https://www.ews.com.tr/mien-buyuk-metal-tel-kafes adresinden bulabileceğiniz metal kafeslerle üdoldurarak şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Mien büyük metal tel kafes

Mien büyük metal tel kafes

Solar Seçenekler Revaçta

Gelelim teras dekorasyonunun en önemli noktalarından biri olan aydınlatmaya. Bu tür mekanlarda kablosuz aydınlatma seçenekleri genellikle ilk tercihlerdendir. Güneş enerjisi ile çalışan ya da pilli aydınlatma materyalleri terasınızın ambiyansını bir anda değiştirecektir. Bunun için çubuk aydınlatmalar ya da şerit ledler kullanabilirsiniz. Bu kablosuz ögeler ile ortamınız hem aydınlanacak hem de estetik bir görünüme kavuşacaktır.

Retrocuyum Diyorsanız Ampulden Şaşmayın

Daha geleneksel bir dekor yaratmak isteyenlerdenseniz kandil kullanabilirsiniz ya da retro bir ambiyansın peşindeyseniz rengarenk ampullerle dolu kablo aydınlatmayı tercih edebilirsiniz.

Teras aydınlatmaları

Teras aydınlatmaları

Kendin Yap ile Fark Yaratın

Sıra dışı ve size özel bir aydınlatma için ise kendin yap fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Mesela kullanmadığınız bir abajurun içine solar çubuklar koyarak hem şık hem de tasarruflu bir şekilde ortamınızı ışıkla buluşturabilirsiniz. Yahut şerit ledlerden ve kalın halatlardan faydalanarak kendi tasarımlarınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Loş ortamlardan hoşlanıyorsanız duvara ya da zemine gömülen ışıklandırma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca ayaklı lambalar, duvara koyacağınız lambalar, aplikler de size yardımcı olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.