Mobilya Dekorasyon

Turuncu ile evinize hareket katın

17.05.2021
450

Geçtiğimiz yıllarda sadece yaz mevsimi dekorasyonunda kullanılan turuncu renk, artık kış aylarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Neşeli hava …

Turuncu ile evinize hareket katın

Geçtiğimiz yıllarda sadece yaz mevsimi dekorasyonunda kullanılan turuncu renk, artık kış aylarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Neşeli hava yaratmasıyla bilinen bu rengin kullanıldığı her alanın enerjisini anında yükseltme gibi bir etkisi bulunuyor. Ev dekorasyonuna güven, mutluluk ve neşe veren turuncu, güçlü enerjisiyle kullanıldığı alanlara sıcaklık getiriyor. Özellikle karanlık kış aylarının kasvetini dağıtan bu sıcak renk, pozitif enerjinin de kaynağı olarak nitelendiriliyor. Kırmızı ve sarının karışımından meydana gelen turuncu, kullanım şekline göre mekanda odak noktası haline gelebildiği gibi küçük detaylarla mekana hareket katma özelliğine de sahip.

– Klasik ve modern her tarz ev dekorasyonunda rahatlıkla kullanılabilen turuncuyu; mavi, kahve tonları, turkuaz, gri, yeşil, siyah, krem, bej ve beyaz renkler ile dengeleyebilirsiniz.

– Aşırıya kaçılmadan kullanıldığında canlı bir atmosfer elde edilmesini sağlayan bu rengi oturma gruplarınızda ve koltuklarınızda tercih edecekseniz; açık renkli duvar, perde, halı ve aksesuarlar kullanmalısınız.

Estetik ve ergonomi bir arada

Oturma gruplarında turuncuyu tercih edeceklere sade hatları ve derin oturumuyla estetik ve ergonomiyi bir araya getiren kanepeler tercih edebilir.

Turuncunun sıcaklığı Retro çizgilerle birleşiyor

Retro çizgiler taşıyan ve renkleriyle her mobilyaya uyum sağlayacak şekilde tasarlanan Uno’nun farklı renk ve dokulardaki kumaş seçenekleri, oturma odalarını cazibe merkezi haline dönüştürmeye aday.

Ahşap aksesuarlarla dengeleyin

Canlı turuncu rengi dengeleyeceğiniz Buka aksesuarları, dekorasyonunuzda istediğiniz etkiyi yaratmanızı sağlayacak. Ahşap şamdanlardan açık renkli halı ve yastıklara kadar birçok alternatif dekorasyonunuzda turuncuyu doğru kullanmanıza yardımcı olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.