Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri

Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri
16 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 274 kez okundu.

Günümüzde eski eşyaları atmak yerine ufak dokunuşlarla tekrar kullanıma uygun hale getirmek oldukça popüler hale geldi. Eski kullanıma uygun olmayan eşyalar üzerinde biraz düşünerek ya da araştırma yaparak yaratıcı geri dönüş fikirleri bulmanız mümkün. Küçük veya büyük her türlü kullanıma uygun olmayan eşyayı geri kullanıma kazandırmak sizin elinizde.

Bıçak Standından Kalemlik

Hepimizin mutfağında kullandığı bıçakların konulduğu bıçak stantları kullanışsız hale geldiklerinde atmak yerine ufak dokunuşlarla kalemlik haline getirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Meyve-Sebze Kasasının Geri Dönüşü

Günümüzde meyve, sebze kasaları yaratıcı geri dönüşüm ev eşyaları arasına girerek birçok farklı şekillerde kullanılmaktadır. Marketlerden ya da pazarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz her türlü boyda kasaları dilediğiniz gibi boyayarak, sehpa, gazetelik, ayakkabılık ya da kitaplık gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Vakum Hortumundan Kapı Süsü

Evde geri dönüşüm çalışmaları arasında vakum hortumundan kapı süsü yapmak yer alır. Çeşitli yerlerde kullanılan bu hortumlar artık işlevleriniz yitirdiklerinde, çeşitli süslemeler ve boyamalar gibi ufak dokunuşlarla kapı süsü haline getirilebilir.

Eski Çatal ve Kaşıklardan Askı Yapımı

Kolay geri dönüşüm fikirleri arasında olan bu yöntem ile evinizde artık kullanmadığınız eski çatal ya da kaşıklarınızı ufak tadilatlarla geri kullanıma kazandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çatal ya da kaşıklarınızın sap kısmını kıvırdıktan sonra çatal ya da kaşığı bir tahta üzerine monte ederek askı işlevini görmeye hazır hale getirebilirsiniz.

Eski Fincanların Geri Dönüşümü

Mutfağınız artık kullanmadığınız eski fincanlarınız var ise onları atmak yerine yapacağınız ufak dokunuşlarla çeşitli amaçlara göre tekrar kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu fikirlerden en yaygın olanı fincandan mumluk yapımıdır. Hazır alacağınız mumları içine koyabileceğiniz gibi kendinizde fincan içine mum yapabilirsiniz. Bunun için sadece gerekli malzemeleri edinmelisiniz. Fincanların geri kullanıma kazandırıldığı yöntemlerden biriside; eski fincanları saksı olarak kullanabilirsiniz. Fincan içerisine ekebileceğiniz çeşitli bitkiler ile evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git