Mobilya Dekorasyon

Yatak odanızı daha lüks hale getirmenin 10 yolu

Yatak odanız konutunuzdaki en ferdî alanlardan biridir. Rahatladığınız ve gücünüzü tekrar kazandığınız yer olduğu için tüm dikkatinizi çekmemesi …

Yatak odanızı daha lüks hale getirmenin 10 yolu

Yatak odanız konutunuzdaki en ferdî alanlardan biridir. Rahatladığınız ve gücünüzü tekrar kazandığınız yer olduğu için tüm dikkatinizi çekmemesi için hiçbir neden yok. Yatak odanızı daha lüks hale getirmek için bu faydalı ipuçlarına kesinlikle göz atın.

Bir halı ekleyin

Yatak odanıza doku ve sıcaklık eklemek, tarz faktörünü arttırmanın en kolay yollarından biridir. İster çiçekli, ister sade tasarım tercih edin, şık bir halı yatak odanızı büsbütün değiştirebilir.

Sanat ekleyin

Heykel, fotoğraf yahut renkli bir tablo… Şeklinizi bir sanat yapıtı ile gösterin. Bir duvara asabilir yahut en sevdiğiniz parçayı bir duvara yaslayabilirsiniz.

Atma yastıklarınızı çok doldurun

Yatak odanızı ‘normal’den en lüks otellerdeki yatak odaları düzeyine çekmek için peluş, çok dolu yastıkları deneyin.

Asılı bir ışık ekleyin

Masa üstü lambaları odanızdan büsbütün kaldırın. Üslubunuzu bir asma lamba yahut göz alıcı bir avize ile gösterin. Çok fazla para harcamaya gerek yok, dramatik ve romantizm içeren bir tasarım seçmeniz kâfi.

Komidini yine tasarlayın

Komodin, yatak odası için kıymetli öğelerden birisidir. El kremleri, şarj kabloları, yarım bardak su, çeyreği bitmiş romanlar… Tüm bunların nasıl göründüğünü tekrar düşünmenin vakti geldi. Kimi şeyleri bir çekmecede saklayın; küçük eşyaları hoş bir kutuya yahut tepsiye yerleştirin.

Söz modüllerine odaklanın

Koyu renkli ahşap karyola, harika bir yaldızlı şifoniyer, bir kadife koltuk… Her yatak odasının kendi merkezi modülü vardır, lakin odanın odak noktası olan bir modülünün olduğundan emin olun. Odayı çok fazla mobilya ile karıştırmayın, bunun yerine her modülün kendi başına durmasına müsaade verin.

Tabanı boş tutun

Dağınık bir yatak odası asla lüks görünmez. Bu yüzden tabanı pak ve nizamlı tutun. Kitapları ve uzatma kablosu yığınlarını tertipli ve bir ortada tutun.

Donanımınızı yükseltin

Donanımın değiştirilmesi odanızı yükseltmenin ucuz ve kolay bir yoludur ve görünümü kişiselleştirmenin birçok yolu vardır. Şifonyer ve komodininizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Sandıkları tekrar düzenleyin

Tıpkı komodin üzere, dağınık bir sandık da yatak odanızın dağınık görünmesini sağlayabilir. Kolay hareket ettirilebilir ve içi düzenlenebilir bir sandık tercih edin.

Yeşillik ekleyin

Her vakit olduğu üzere, odanızı ‘ortalama’ dan ‘pahalı görünümlü’ ye yükseltmenin en süratli ve en kolay yolu biraz yeşillik eklemektir. Pekala ne biçimde eklenmeli? Büyük bir orkide mi? Yoksa şifoniyer üzerinde küçük saksı bitkileri mi? Nasıl olursa olsun, birkaç bitki eklemek bir odanın lükse son adımı atmasına yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.