Yatak Odasında Yatak Nereye Konmalı?

Yatak Odasında Yatak Nereye Konmalı?
10 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 62 kez okundu.

Yatak odası dekorasyonunda yatak önemli bir yer tutar. Yatak odasında yatak nereye konmalı sorusu daha çok bayanların zihinlerini meşgul eder. Yatak odası mobilyaları; dolap, yatak ve şifonyerdir. Kalan eşyalar teferruata girer. Odaya yatak yerleştirmenin yanında yatağın ebadı da önemlidir.

Küçük Yatak Odasında Yatak Yerleştirme

Küçük yatak odası olan evlere eşya sığdırmak büyük sorundur. Yatak odasında yatak nereye konmalı büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sıkıntıyı bilen yatak ve mobilya üreticileri, ölçüleri küçük ürünler üretiyorlar. Küçük odalar için 1.40 eninde yataklar idealdir. Bu ölçüde bazalar da imal edilmektedir. Hem alan boşluğu kalır hem de fazla eşyalar yatak altında saklanır. Yatak yerleştirilirken; pencere, kapı girişi ve kolonlar göz önünde bulundurulmalıdır. Odanın ölçüleri de yatak pozisyonunu etkilemektedir. Alan dar olduğu için ister dikdörtgen ister kare olsun yatak, duvarı ortalayacak şekilde konulamaz. Çünkü diğer eşyaları sığdırmak sorun olur. Uzun veya kolonsuz duvarı dolap için ayırmak gerekiyor. Sürgülü dolap en uygun olanıdır. Dolabın karşı duvarına yatak yerleştirilebilir. Kapı girişi yanına da şifonyer yerleştirilir.

Geniş Yatak Odasında Yatak Yerleştirme

Eşya sığdırma sorunu olmasa da yatak pozisyonu yine de zihinleri meşgul edecektir. Yatak odasında yatak nereye konmalı tatlı sıkıntısı bayanları oyalamaktadır.

Dikdörtgen yatak odasında yatak yerleştirme; yatak yerleştirmede dikkat edilecek tek nokta pencerelerdir. Büyük odalarda genellikle çift pencere bulunur. Kolonun olduğu duvar seçilirse kolon kapanmış olur. Pencere ve kapı girişi dikkate alınarak kısa duvara ortalayarak yerleştirilebilir. Böylece yatak önünde geniş hareket alanı kalır.

Kare yatak odasında yatak yerleştirme; Burada dikkat edilecek husus, pencere pozisyonunu ayarlamaktır. Pencere önü ve kapının olduğu duvar dışındaki duvarlara yatak yerleştirilmelidir. Yatağın ölçüleri, şekli ve rengi sizin zevkinize kalmış.

Yönlere Göre Yatak Yerleştirme

Yönleri hesaplayarak yatağını ona göre yerleştirmek isteyen aileler de vardır. Namaz kılan aileler, yatağın ayakucu güneye gelmeyecek şekilde yerleştirebilirler. Doğu yönde olan aileler de sabah ışıktan rahatsız olmak istemiyorlarsa kalın perdeyle birlikte yatağı odanın uzak köşesine yerleştirebilirler.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git