Mobilya Dekorasyon

Yazlık Teras Dizaynı

01.10.2019
66
Yazlık Teras Dizaynı

İlginç teras tasarımları sayesinde yaz aylarında yaşam alanlarında ek bir oturma bölümü oluşturmak mümkün. Özellikle sıra dışı ve kişisel isteklere uyum sağlayacak farklı model yapılarıyla, günümüzde pek çok değişik teras tasarımları bulunmaktadır. Tabii terasın boyutlarına ve kullanacak eşyalara bağlı olarak farklı modeller ele alınabilir.

İlginç teras tasarımları

İlginç teras tasarımları

Önemli olan geniş bir alan yaratmak ve konforlu şekilde oturma imkanı sağlayacak bir yapı meydana getirmektir. Aynı zamanda daha açık renkler uyumlu şekilde ele alınarak ferah bir alan yaratılması gerekir. Bu konuda sandalye ve masa ile birlikte oturma gruplarının yanı sıra, pek çok eşya konusunda ilginç teras tasarımları ele alınabilir.

Teras İçin Harika Saksı Modelleri

Teras için saksı modelleri teras alanlarının çok daha güzel ve şık bir görünüm yakalamasını olanak tanımaktadır. Özellikle rengarenk çiçekler farklı saksı çeşitlerini içerisinde yerleştirilebilir; teras çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabii bu konuda mutlaka kişisel isteklerinize uyum sağlayan, kaliteli tasarım altında hazırlanmış özel saksı  çeşitlerinin kullanması gerekmektedir. https://www.ews.com.tr/ev-gerecleri/bahce-balkon/saksi adresinden saksı modellerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

2 li Sarı siyah yatay saksı

2 li Sarı siyah yatay saksı

Bu sayede farklı hava koşullarına karşı herhangi bir problem olmadan, çiçekler güvenli şekilde saksılarda durabilir. Terasın yapısına bağlı olarak saksılar asma şeklinde kullanılabilir ya da değişik bölümleri rahatlıkla yerleştirilebilir. Özellikle köşe kısımlarında ve ön demirlik bölümlerinde, harika bir görüntü oluşturmak mümkün.

Kapalı Teras Örnekleri

Kapalı teras örnekleri kış aylarında daha keyifli ve konforlu şekilde oturma imkanı sağlayan bir alan yaratmaktadır. Bu konuda geniş bir ürün yelpazesi aldığında farklı modeller ele alınabilir. Özellikle soğuk havalarda ahşap ya da özel metal tasarımlar eşliğinde teraslar kapatılabilir. İzole edilmiş olan camlar kullanılabilir ve aile veya dostlarla güzel bir sohbet alanı yaratılabilir.

Kapalı teras örnekleri

Kapalı teras örnekleri

Tabii fonksiyonel ve kullanışlı bir yapı oluşturan özel tasarım masa ve sandalyeler ile beraber yemek yeme alanı da oluşturmak mümkün. Kapalı terasın boyutlarına bağlı olarak köşe koltuk takımları ve değişik renklerdeki yer oturma minderleri değerlendirmek mümkün. Ayrıca kapalı teraslarda güneşlik veya perdeler kullanılabilir; daha rahat şekilde oturma şansı elde edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.