Mobilya Dekorasyon

Yemek odanızı yeniden düzenlemek için 10 muhteşem yol

14.05.2021
554

Yemek odanız aile yemekleri için bir merkez olarak hizmet etmelidir. Yemek odanıza yeni ve modern tasarım fikirleriyle hak ettiği dekoru …

Yemek odanızı yeniden düzenlemek için 10 muhteşem yol

Yemek odanız aile yemekleri için bir merkez olarak hizmet etmelidir. Yemek odanıza yeni ve modern tasarım fikirleriyle hak ettiği dekoru verebilirsiniz.

Yemek odanızda daha az karışıklık ve modern bir görünüm istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ucuz bir tadilat için, duvarlarda veya yerde yeni bir boya harikalar yaratabilir veya beş dakikalık bir yenilikle masa örtüleri, kilimler veya diğer parçalar değiştirebilir.

Hızlı ipucu: Herhangi bir büyük mobilya satın almadan önce, mekanın akışını bozmayacağından emin olmak için boyutlarını ölçün ve odanızda nasıl duracağını görmek için ana hatlarını çizin. Başlamaya hazır mısınız? İhtiyacınız olan tüm ilham için bu muhteşem yemek odalarına göz atın.

Yeni duvar kağıdı

Sevdiğiniz, yeni bir duvar kağıdı ile yemek odanıza mükemmel bir modernlik katabilirsiniz. Duvarın sadece üst yarısını kaplamak da daha tasarruflu bir seçim yapılmasını sağlar.

Beyaz zemin

Klasik beyaz duvarları değiştirmek ne yazık ki zor. Ancak parlak ve temiz bir zemin dekorun geri kalanında boş bir tuval görevi görebilir. Aynı zamanda odanın daha büyük hissetmesine yardımcı olabilecek doğal ışığı yansıtmaya da yardımcı olur. Sıcak ve davetkar hissetmek için beyaza yakın gri bir renk tonu seçin.

Parlak renkler

Sandalyeleriniz için bu güneşli sarı veya davetkar bir pembe gibi beklenmedik bir renk seçimi yaparak yemek odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Konuklarınız oturmakta tereddüt etmeyeceklerdir.

Yuvarlak masa

Köşeli parçalarla dolu bir oda sıkışık hissettirebilir, bu nedenle dinamik bir dokunui için yuvarlak bir yemek masası seçin. Ayrıca, dar yemek odaları için harika bir seçim olacaktır.

Renkli zeminler

Duvarları yeniden boyamak yerine, büyük bir etkisi olan bir dokunuş için zemin rengini değiştirin. Örneğin parlak bir turkuaz rengi yemek odanıza modern bir hava katacaktır.

Kalın masa örtüsü

Yemek odanızın görünümünü hızlıca değiştirmek için masa örtünüzü değiştirin. Bunun gibi parlak renkli bir çiçek deseni aynı zamanda kaçınılmaz lekeleri gizler ve koyu bir renkten daha iyi dökülür.

Beklenmeyen dokunuşlar

Masa ve sandalyeler yemek odanızın odak noktası olarak işlev görür ancak odanızın geri kalanına da dikkat etmeniz gerekir. Beklenmeyen bir şey yapın, tavanınızı ilginç bir renge boyayın ya da yemek sandalyelerinize yastıklar koyun veya farklı bir halı seçimi yapın.

Aynalar

Yemek odanıza sanatsal bir dokunuş yapmak istiyorsanız çeşitli aynalar seçerek buna başlayabilirsiniz. Küçük bir yemek odasının etrafına yerleştirilmiş aynalar mum ışığında yenilen akşam yemeklerini daha güzel hale getirecekler.

Aile fotoğrafları

İşte yemek odası duvarlarınız için başka bir kolay seçenek: Aile fotoğraflarınızı harika çerçevelerden oluşan bir kolajla sergielyin. Evinizde, Instagram hesabınızdakinden daha iyi görünecekler.

Canlı perdeler

Bu odadaki masa ve avizeler dikkati üstlerine çekmesine rağmen, mekanı hayata geçiren ve unutulmaz kılan şey canlı perdeler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.