Mobilya Dekorasyon

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

07.08.2019
212
Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Klasik takım denilince genelde akıllara koyu renkli ve ciddi mobilya takımları geliyor. Bu zevk tamamen size kalmış bir seçim. Zevkinize göre seçtiğiniz mobilya takımınızı yemek setlerinizle tamamladığınızda harika bir uyum sergilersiniz. Tabi ki önem vermeniz gereken nokta yemek takımlarıdır. Hem kendiniz hem de misafirlerinizin karşısında şık bir masa sergilemek istiyorsanız seçtiğiniz yemek takımına özen göstermelisiniz.

Modern mutfak masası modelleri ve fiyatları neler? Ews yemek takımı

Modern mutfak masası modelleri ve fiyatları neler? Ews yemek takımı

Salonda Yemek Masası Nereye Konmalı?

Evin geneline bakıldığında en önemli sorulardan biridir bu soru. Zor karar verilmekle birlikte her yönden düşünülmesi gereklidir. Masa çok ayak altında oldu mu?, sandalyeler birbiri ile çok yakın mı?, masa televizyona ters mi?, mutfağa yakın mı?, giriş çıkışı engelliyor mu? Gibi sorular hemen akla gelir. Salona yemek masası konurken ilk önce mutfağa yakın köşeye konulmasına dikkat edilmeli daha sonra salonda koltuk takımlarını engellememesine özen gösterilmeli ve salonun ferahlığı bozulmamalıdır. Salonda eğer varsa balkon kapısı ve salona giriş çıkış kapısı engellenmemelidir.

Yemek Dekorları

Yemek masasının şık olmasının istenmesi genel bir istektir. Seçilen yemek takımından, peçete takımlarına, çatal bıçak takımlarına, su bardağı ve meşrubat bardaklarına kadar hepsi çok küçük ama önemli detaylardır. Masadaki salatalık ve meze tabaklarının birbirleriyle aynı zamanda yemek takımıyla olan uyumu da önemlidir. Tuzluk, karabiber ve acının birbiriyle özenli olması da son derece önem taşır.

Amerikan Servisi

Sofranızda Amerikan servisi kullanmak hoş bir görüntüye sebep olacaktır. Hoş ve şık bir görüntü yakalamakla beraber misafirlerinize ve size de alan yaratacağından herkesin kendisini özel hissetmesini sağlayacaktır. İsterseniz şık taşlı seçimler, isterseniz daha doğal hasır seçimler, isterseniz de renkli ya da resimli Amerikan servisi seçerek zevkinizi konuşturabilirsiniz.

Yemek Sonrası Masanız İçin

Misafirlerinizi ağırladınız, yemeğinizi yediniz peki ya sonra? Çay severler için masadan kalkmadan çay veya kahve severler için kahve servisi yapmak hoş bir fikir olacaktır. Yemek sonrasında doyulduğu için misafirleriniz sunumunuza daha çok dikkat edecektir. En yeni mutfak masa takımları tam da burada arz ediyor. Bu nedenle çay setlerinizi ve kahve setlerinizi özenle seçmekte fayda vardır.

Yemek odası masa modelleri

Yemek odası masa modelleri

Yemek Odası Masa

Kültürümüze göre önem verdiğimiz şeylerin başında yemek gelir. Bu nedenle yemek odası masası, mutfak yemek takımı seçimi, sofra şekli, sofra sunumu çok önemlidir. Masanın üstü kadar konumu da önemlidir. Çünkü yemek sonrasında masada sohbete devam edilir ve herkesin rahatlığının sağlanması önemlidir. Misafirlerin rahatlığı düşünülürken, servis için masanın kapı girişinden mesafeli olması daha rahat bir ortam sağlayacaktır. Bu konuda en uygun seçimi yapabilmek adına modern mutfak masası modelleri ve fiyatları ile ilgili araştırma yapabilirsiniz.

Yemek Odası

Yemek odası takımınız tamamen zevkinize ait olmalıdır ve illa ki uyumlu olacak diye bir kaide yoktur. Uyumlu seviyorsanız uyumlu, aykırı seviyorsanız yemek odanızı aykırı olarak dizayn edebilirsiniz. Masanızla sandalyeleriniz aynı renk olmak zorunda değildir. Farklılık yaratabilirsiniz. Hatta sandalyeleriniz bile aynı olmak zorunda değildir. İsterseniz hepsi farklı renk, isterseniz hepsi aynı renk olabilir. İsterseniz de sadece başa koyduğunuz sandalyelerin renkleri farklı olabilir. Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.