Mobilya Dekorasyon

Yeni Nesil Ahşap Ev Modelleri Ve Kullanım Alanları

18.10.2021
47
Yeni Nesil Ahşap Ev Modelleri Ve Kullanım Alanları

Kolay kurulum özelliğinin yanı sıra dayanıklılığı ve ekonomik olmasıyla da dikkat çeken ahşap ev modelleri, dünyanın farklı iklime sahip yerlerinde yıllardır kullanılmaktadır. Büyük ve gösterişli modellerin yanı sıra küçük bir kulübeyi andıran modelleriyle de görenleri kendine hayran bırakan modeller, betonerme yapılara nazaran çok daha hafif olması sebebiyle depreme karşı koruyucu olarak da görülebilir. Sağlıklı ve ekonomik olan ahşap evlerin geri dönüşümü de son derece basit ve mümkündür. Bir Lego gibi hazır parçalardan oluşan ve kısa zamanda kullanılır hale getirilen modeller, sıcak bir aile ortamı yaratarak yeni nesil ailelerin emeklilik hayallerini süsler. İç mekanı fonksiyonel olarak düzenlenen evler, geniş bir şekilde planlanan bahçeleriyle yaşam alanlarının çoğalmasına katkı sağlar ve bu özelliğiyle kalabalık aileler için de idealdir. Şimdi hep beraber örnek ahşap ev modellerini inceleyebiliriz.

Davetkar Bir Mekan

Ahşap Ev Modelleri

Bir evden çok kafe olarak değerlendirilebilecek olan ahşap ev, davetkar havası ve sıcak görüntüsüyle kalabalık ve beton binaların arasında kaybolan şehir insanının en azından molalarda nefes almasını sağlar.

Unutulmayacak Bir Kış Tatili

Ahşap Ev Modelleri

Hayali kurulan bir kış tatilinin gerçek olmasını sağlayacak olan ahşap ev, özellikle kalabalık aileler ve arkadaş grupları için yeterli özelliğe sahiptir.

Hayaldi Gerçek Oldu

blank

Amerikan filmlerinden görmeye alışık olduğumuz bu stil, sade görüntüsünün ardında saklanan modern havasıyla şehirli ailelerin hayalini kurduğu bir ev olarak görülebilir.

Taş ve Ahşabın Kusursuz Uyumu

blank

Taş ve ahşabın kusursuz bir şekilde birleştiği bu model; özel otoparkı, çatı katı, geniş camlı terası ve sırtını ağaçlara dayayan konumuyla yılın 365 günü doğayla baş başa kalma fırsatı sunar.

Kalabalık Ailelere Özel

blank

Şehre yakın ama kendi bahçesiyle kaos ortamından uzak kalmak isteyen kalabalık ailelere uygun olan bu ev, oda sayısı ve mimari özellikleriyle herkesin sahip olmak istediği bir mimari tasarıma sahip.

Doğal Ortamla Uyumlu Kütük Ev

blank

Sanki bir makineden çıkan kütüklerin üst üste gelmesiyle hazırlanan bu model, sahip olduğu balkon ve giriş alanıyla küçük ama sakin bir ev isteyenler için biçilmiş kaftan.

Sade ve Sağlam

blank

Sağlamlığı her halinden anlaşılan bu klasik ahşap ev, doğada huzuru arayan çiftler için uygun özelliklere sahip.

Yılın 365 Günü İçin İdeal

blank

Yazlık ve kışlık olarak düşünülecek ahşap ev, sahip olduğu bahçe ve genişlikle şehirde yaşamaya alışkın olan ailelerin ikinci evi olarak görülebilir.

Kişiye Özel Mimari Tasarım

blank

Boydan boya cam olan ön yüzüyle rahat ve konforlu olan bu ev, istenen her yerde kurulabilir ve modern yaşamın her türlü ihtiyacını en ideal seviyede karşılar.

Kolay Kurulan Dağ Evi

blank

Özellikle soğuk bölgelerde kısa zamanda hazırlanan bu dağ evi, iki katlı ve balkonuyla çevredeki manzaraya tamamen hakim bir konumda kurulabilir.

Ağaçlar İçinde Kaybolan Ev

blank

Modern görünümlü bir şehir villasının ağaçlar içine yerleştirilmiş hali olan bu ahşap ev; veranda, balon ve çatı katlarıyla birden fazla aile için ideal olarak kullanılabilir.

Sıcak Bir Mimari

blank

Renkleriyle sıcak bir mimariye sahip olan ahşap ev modelleri, dayanıklı yapılarıyla özellikle aileler için ideal bir alternatif olarak düşünülebilir.

Şehir İçinde Bir Masal Evi

blank

Bir masal evi görüntüsünde olan model, damalı çerçeveleri ve çatı katı camlarıyla sıcak bir yuva olarak görülebilir.

Huzuru Doğada Arayanlara

blank

Şehir hayatının yanı sıra doğanın içinde de kurulabilecek olan bu ahşap ev, sahip olduğu özellikler ve balkonuyla özellikle emekliler için bir huzur mekanı olarak kullanılabilir.

Kırsalda Konumlanan Bir Ahşap Ev

blank

Modern bir görünüme sahip olan bu ahşap ev, iki katlı ve geniş bir kış bahçesine sahip. Bu özelliğiyle ilave kullanım alanına sahip olan model, şehre yakın kırsalda hoş bir yaşam alanı oluşturabilir.

Sakin ve Huzurlu

blank

Bir apartmanın küçük versiyonu olarak sıradan ama huzurlu bir hava veren ahşap ev, betonerme ve ahşap sütunların ideal bir şekilde birleşiminden oluşmuş.

Geniş Aileler İçin

blank

Oldukça büyük olan bu tasarım, iki katlı olarak planlanmış. Özellikle geniş aileler için ideal bir yaşam alanı oluşturan bu tasarım, dağda ve karasal iklimde de konforlu bir hayat isteyenler için özel imkanlar sunuyor.

Şehir Merkezinde Ahşap Bir Tercih

blank

Şehrin göbeğinde kurulabilecek olan bina, çatı katı ve sahip olduğu bahçelik alanla özellikle ailelerin hayallerini süslüyor.

Gözlerden Uzak Bir Cennet

blank

Yakın arkadaşlar için projelendirilecek olan ikiz villa, sahip olduğu konforlu hayatın dert ve tasasını üzerinden atmak isteyenlere özel olarak hazırlanabilir.

Göl Kenarı İçin İdeal

blank

Göl kenarında ahşap bir ev isteyenlerin tercih edeceği proje, geniş bir verandaya ve büyük bir balkona sahip.

Pratik ve ekonomik ahşap ev modelleri olduğu kadar, istenen büyüklükte ve özellikte büyük yapılar da mimarlar tarafından hazırlanabilir. Yapı sistemi olarak ahşabı tercih edenler modern ve teknolojik iç mekan tasarımları tercih ederek günlük hayatın çok daha konforlu, rahat ve huzurlu geçmesini sağlayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.