Mobilya Dekorasyon

Yeni Sezon Stil Sahibi Konsol Modelleri

11.10.2021
15
Yeni Sezon Stil Sahibi Konsol Modelleri

Konsol Modelleri yemek odalarının ve salonların olmazsa olmaz mobilyaları arasında yer alıyorlar,  mekan içinde yer alan yemek masası, sandalye ve diğer mobilyaları tamamlayabilen aynı zamanda kullanıldıkları alanın havasını değiştirebilen önemli mobilyalar. Çoğu zaman konsol modelleri yemek odası takımları ile birlikte satışa sunulur, bu sayede mekan aynı tarza ve detaylara sahip mobilyalar ile görsel uyumluluk sağlar. Konsollar aynı zamanda tek olarak satışa sunulabildiği için salon yada yemek modasında yer alan diğer mobilyaların tarzına ve rengine uygun şekilde rahatlıkla dekorasyona uyum sağlayabiliyorlar. Yani dilerseniz yemek odası alırken içerisinde konsol olan modeller tercih edebilir veya sadece yemek odasını alıp, daha sonra zevkinize uygun bir konsol tercih edebilirsiniz.

Yemek odası takımlarında göze çarpan mobilyalar vitrinler ve büfe modelleri. Vitrinler son derece dekoratif ürünlerdir aynı zamanda şık sunumlar yaparken elinizin altında olması gereken servis ürünlerini depolaması açısından son derece kullanışlı mobilyalar. Vitrine göre daha küçük bir yapıya sahip olan büfeler ise sahip oldukları rafları ve diğer bölmeleri ile sofra takımlarının depolanmasında büyük kolaylık sağlar. Vitrin ve büfe modelleri kadar dekorasyona değer ve tarz kazandıran mobilyalar arasında konsol modelleri yer alıyor. Konsollar hem görsel hemde kullanım açısından salonların ve yemek odalarının en önemli ve tamamlayıcı görevi gören mobilyalarıdır. Zira amacı yemek takımına yardımcı olmaktır. Yemek masasını hazırlarken tabak, çatal, bıçak gibi ürünlerin elimizin altında olması oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Stil Sahibi Konsol Modelleri

Konsollar çoğu zaman duvara dayalı ve yemek masalarına bakacak şekilde konumlandırılır. Tasarım olarak yemek masalarından daha yüksektir ve geniş depolama imkanı sunar. Yemek takımları, bardak takımları, çatal bıçaklar ve çay setleri gibi bir çok sofra ürününü muhafaza edebilir. Konsollar aynı zamanda dekoratif aksesuarları öne çıkaran dekoratif mobilyalar, mekanın tarzına uygun şekilde konsol üstünde çeşitli aydınlatmalar ve aksesuarlar rahatlıkla sergilenebilir. Her mobilya grubunda olduğu gibi konsol modelleri bir çok şekilde tasarlanabiliyor, onlarca farklı renk, desen ve model seçeneğine sahipler.

Dekorasyon tarzı ister klasik ister modern olsun dekoratif konsollar mekan içinde tek başına tüm dikkatleri üzerine çekebilen gösterişli ve şık mobilyalar. Klasik sevenler ahşap görünümlü konsol modellerini tercih eder genellikle, özellikle son yıllarda öne çıkan Country akımı ile konsolların zarif ve şık hatları klasik sevenlerin büyük ilgisini çekmeyi başardı diyebiliriz. Konsollar aynı zamanda aynalı şekilde kullanabiliyor, 2019 aynalı konsol modelleri arasından seçtiğimiz modeller size ilham verecektir.

Aynalar konsollara sonradan eklenebiliyor, hatta tarzınıza ve zevkinize uygun farklı renk ve tarza sahip dekoratif aynalar seçerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Takipçilerimiz hatırlayacaktır, önceki konularımızda aynaların dekorasyondaki öneminden bahsetmiştik, aynalar mekanı olduğundan daha ferah ve geniş gösterdiklerinden büyük küçük her mekanda kullanılması gereken önemli aksesuarlar.

Beyaz Lake Konsol Modelleri

Beyaz Lake Konsol Modelleri

Beyaz Lake Konsol Modelleri

Ayrıca eğer içerisinde konsol olmayan bir yemek takımı aldıysanız ve sonradan bir konsol arayışına girdiyseniz beyaz lake konsol modellerine göz atmanızı öneriyoruz. Zira bu modeller odanın dekorasyonu ister chester ister retro olsun her ortama uyum sağlayabilir olmaları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Dekoratif Aynalar ile Çarpıcı Salon Dekorasyonu

Dekorasyona sonradan konsol dahil etmek isterseniz göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar var, bunlardan biri dolaplı olmayan konsollar. Bu tasarımlar çok şık yada modern bir görünüme sahip olabilir ancak bu tasarımların sadece üst bölümünü kullanabilirsiniz. Dolapsız , dekoratif amaçlı bir konsollar yerine salon için dresuar modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bir kullanım için her iki mobilya salonda yada yemek odasında beklentilerinizi karşılamaya yetecektir.

Konsol üstü dekorasyonları ile rahatlıkla mekana tarzınızı yansıtabilirsiniz, konsol üstlerinde aklınıza gelebilecek tüm dekoratif objeleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda abajurlar özellikle klasik konsol modelleri için harika bir tamamlayıcı aksesuardır. Ancak yine de asıl amacına uygun olabilmesi için üzerini çok kalabalık tutmamaya özen gösterin. Zira bu kullanmak istediğinizde size engel olabilir. Ayrıca seçtiğiniz konsol üstünde ayna kullanmak istemiyorsanız kesinlikle dekoratif tablo yada çerçeveleri bu kısımda değerlendirmelisiniz. Yazımızda sizler için seçtiğimiz stil sahibi 2019 konsol modelleri bu konuda size ilham verecektir.

FOTO GALERİ / Yeni Sezon Stil Sahibi Konsol Modelleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.