Mobilya Dekorasyon

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Yeşil renk, cazibesini doğadan alması sebebiyle doğanın hayat veren atmosferini yansıtması açısından evin bölümlerinde dekorasyon adına sıkça kullanılmaktadır. Yeşil bir koltuk takımınız varsa ve salonunuzda koltuk takımını odak noktası olarak almışsanız yeşil koltuğa hangi renk perde kullanmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Perde koltuk uyumu çoğu salon dekorasyonu için oldukça ciddi bir dekoratif ağırlık sağlamaktadır. İster su yeşili koltuğa uygun perde arayışında olun isterseniz yeşilin diğer tonlarıyla uyumlu bir renk birlikteliği arayın her durumda renklerin perde koltuk uyumunu gözetmelisiniz.

Salon için sarı perde modeli

Salon İçin Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Salonlar, misafirlerimizi ağırladığımız ve zarafeti ile evimizin teşhir salonu olan mekanlardır Salonda yaptığımız değişiklikler evin toplam dekorasyonunu doğrudan…

Yeşil koltuğa hangi renk perde kullanmanız gerektiğine geçmeden önce temel bir renk bilgisi vereyim. Yeşil rengin oluşabilmesi için sarı ve mavi renklerin karıştırılması gerekir. Bu sebeple bu iki renk aynı zamanda yeşil renk ile uyum sağlayan renkler olarak karşımıza çıkar. Önemli olan sabit bir renk algısını kırmaktır. Yeşilin de birçok tonu vardır. Bu tonları seçerken salonunuzun özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Dar bir salonunuz varsa daha açık bir tona sahip yeşil renk seçimi oldukça etkili dekoratif güzellikler sunacaktır. Dar salonları geniş gösterme prensibi olan açık renkleri kullanmak adına sadece beyaz, krem vb. renkleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Yeşil gibi enerjisi yüksek bir rengin açık tonlarını kullandığınızda da ferahlık hissini vermeniz mümkündür. Önemli olan bu renkleri dozajında ve homojen bir şekilde kullanabilmektedir.

Pembe Koltuğa Mavi Perde

Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde Önerileri

Pembe renk ile döşenmiş ev bölümlerinin farklı bir atmosferi vardır Bazı insanlar yumuşak bir renk olarak gördüğü pembe rengin yoğun kullanımını tercih ederken bazıları…

Gerek perde seçiminde gerekse koltuk seçiminde renk uyumundan önce salon dekorasyonun önemli bir kuralını da hatırlatmak isterim. Salonunuzun metre karesi, geometrik şekli, gün ışığından faydalanma oranı gibi özellikleri göz önüne almadan yapacağınız her türlü dekoratif tercihin sizi yanıltması kuvvetle muhtemeldir. Bu sebeple renklerin uyumunun doğru olması ve seçtiğiniz yeşil koltuğa hangi renk perde gidecek soruna yanıt almadan önce bu dekorasyon kuralını uygulamalısınız.

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Almalısınız?

Yeşil koltuğa hangi renk perde sorusunun tek bir cevabı yoktur. Birçok renk ile yeşilin uyum içerisinde olduğunu gözlemliyoruz. Örneğin beyaz rengin kullanılması ile ortaya çıkacak soft atmosfer sizi ziyadesi ile memnun edebilir. Dilerseniz perde üzerinde farklı desen uygulamalarına da gidebilirsiniz. Böylece sadece perde koltuk uyumu değil salonun bütününe de hitap eden bir dekoratif anlayış yakalayabilirsiniz.

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Yeşil Koltuğa Hangi Renk Perde Yakışır?

Turuncu ve kırmızı ile oluşturulmuş perdelerin de yeşil koltuğa hangi renk perde gider sorusunun cevabı mahiyetinde olduğunu ifade etmeliyim. Turuncu ve kırmızı enerjisi yüksek renklerdir. Sıcak renkler olması atmosferin de sıcak olmasını sağlayabilecek bir nitelik oluşturmaktadır. Bu renkleri kullanırken mutlaka tek renk ve koyu tonları olacak şekilde düşünmeyin. Açık tonlu ve perde üzerinde ikinci bir renk olarak da düşünebilirsiniz.

Kahveringi ile uyumlu renkler

Kahverengi Koltuğa Ne Renk Perde Seçmeli?

Özellikle ülkemizde ev dekorasyonlarında kahverengi ve tonları (sütlü kahve, taba gibi) sıkça karşımıza çıkan renkler arasındadır Dekorasyonda özellikle salon takımlarında…

Sarı, altın sarısı ve hardal rengi de yeşil koltuğa hangi renk perde almalıyım sorusunun cevapları arasındadır. Bu renklerin zenginlik ifade eden bir yapıları vardır. Çok fazla koyu tonlarını kullanmak dekorasyona zarar verse de yumuşak tonlu halleri yeşil ile oldukça güzel uyum sağlayacaktır.

2019 Perde Modelleri

Renk alternatiflerinizin oldukça çok olduğu yeşil koltuk takımlarınız için mor ve pembe renk de perdelerde kullanabileceğiniz güzel renkler arasındadır. Pembenin feminen yapısını yeşil renk ile kombinleyerek çok güzel sonuçlar almanız mümkündür.

Yeşil koltuğa hangi renk perde seçimi yapmalıyım sorusunun yanıtını ararken  kafanız tek bir renge odaklanmasın. Perde üzerinde biri ağırlıklı olmak üzere iki renk de kullanabilirsiniz. Çok fazla renkli bir salon dikkatin dağılmasına neden olacağı için üçten fazla renk seçeneğinin salon içinde kullanılmaması doğru bir dekorasyon için gereklidir. Siz de salon dekorasyonu için sade ve enerji yükleyen bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız iki ya da üç ana renk belirlemelisiniz.

Su Yeşili Koltuğa Hangi Renk Perde?

Su Yeşili İle Hangi Renk Uyar

Su Yeşili İle Hangi Renk Uyar

Su yeşili koltuk son zamanlarda en çok tercih edilen koltuk renklerinden bir tanesidir. Bu renk ile uyumlu perde seçimi konusunda kararsız kaldıysanız, su yeşili ile hangi renk uyar sorusunun cevabını aramalısınız. Dekorasyon sitelerinde su yeşili ile birlikte en çok kullanılan renkler mavi tonları (turkuaz, açık mavi, bebe mavisi) krem ve bej renkleri, kül rengidir. Eğer su yeşili bir koltuğa sahipseniz bu renkleri tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde turuncu tonları da ortama sıcaklık katacağından su yeşili koltuk ile uyum sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.